Bi tuhaflık var ama

Selam

Bir veya bir buçuk saattir göğsümde heyecan var. Nefesimi sürekli tutuyormuşum gibi bir çarpıntı hissi var ama, nabzıma bakıyorum gayet normal, elimi kalbime koyuyorum pek hissedemesem de normal atıyor. Ritim bozukluğu var, ilaç kullanıyorum, bir saate yaklaşmıştır ilacı alalı ama bu his geçmedi.

Panik atak başlangıcı olma ihtimali var mı? Varsa da yoksa da ne yapmam lazım, acillik hiçbir şeyim yok ama çok rahatsızım ya.

Dediğiniz ritm bozukluğu gerçekten aritmi ise, yani bunu taşikardiyle karıştırmıyorsanız televizyonu, bilgisayarı kapatıp biraz uzanmanız faydalı olabilir. Fırsatınız varsa temiz hava alın.

  • dissendium  (16.09.16 23:44:48)
Doktor teşhisi bu, söylediğine göre kalbim atmayı unutuyormuş, içindeki bir sinir düğümü de önlem olarak bir atım üretiyormuş. Verdiği ilaç bu tür içinmiş. Gerçi çarşaf gibi yan etki listesi var da... neyse. Durum bu.

  • yaren  (16.09.16 23:48:05)
atrial fibrilasyon var bende bazen öyle oluyor. cordarone kullanıyorum. ilk zamanlar baya oluyordu alıştıkça düzeliyor. hapa yeni başladıysan yan etkilerinden biri de kaygı. kaygılanma sakin ol. ciddi bi durum olsa doktor öyle hemen bırakmazdı zaten. ben 1 gece hastanede yatmıştım.

  • ergenpezeveng  (17.09.16 15:13:44)