Öğretmen Ataması ve Askerlik

merhaba,
12 aralıkta 331.dönem olarak askere gideceğim. bir yandan da aralık ataması için başvuru yapacağım. eğer ben askerdeyken atamam olursa beni ne gibi sıkıntılar bekliyor?

1)askerde iken atanadığım okulda görevimi başlatıp dondurma gibi bir durumum var mı?
2)veya bu purosedür nasıl işler?

atama bürosundan pek sağlıklı bilgi alamadım. yardımlarınızı bekliyorum.

senin sorduğun bu sorunun aynısını bizim arkadaş yaşadı. baştan olmaz molmaz dediler. çocuğun dünyası karardı. sonra mahkemeye falan gitti.

şimdi artvin de ya da ağrı da yanlış olmasın öğretmenlik yapıyor. sınıf öğretmeni...

oluyor yani babalar gibi. yap başvurunu, ardından da babalar gibi yap askerliğini laflara kulak asma -mışlara -mişlere bakma.

çıkınca da görevine başlarsın.
  • beni boyle sev seveceksen  (08.12.09 16:13:45 ~ 16:14:00)
@beni böyle sev seveceksen; çok saol. aslında bugün gidip başvurumu tamamlayacaktım ama bu durum ortaya çıkınca kararsız kaldım. bazı arkadaşlar eğer askerlikte ataman olup 2 ay içerisinde okuluna başvurmazsan ataman iptal olur ve önümüzdeki sene de başvurma hakkın elinden alınır diyorlardı. çekindim açıkçası başvurumu tamamlamaya.

dediğin gibiyse eğer hiç sorun değil. yarın tamamlarım başvurumu.. beni tek endişelendiren önümüzdeki sene başvurma hakkımın elimden alınması durumuydu.
  • yaseka  (08.12.09 16:22:17)