tv reklamı finansmanı

sanırım şöyle örnekleyebilirim sorumu:
doritos'un reklamları televizyonlarda gösterilmeye başladı. ancak bu reklamlarda promosyondan dolayı garanti bankasının ve turkcell'in amblemleri de görünüyor. böyle bir durumda bu reklamın finansmanı sadece doritos tarafından mı karşılanır, yoksa diğer firmaların da katkısı olur mu?

kendileri daha iyi bilir ama misal turkcell zaten kontör vererek katkıda bulunuyor, aynı şekilde garanti bankası da hem atm lerini kullandırıyor, hem de nakit veriyor yani ekstradan bir de reklam giderlerini karşıladıklarını düşünmüyorum.

  • kimlanbu  (12.08.07 00:51:32)
Aralarındaki anlaşmaya göre değişir.

  • sui  (12.08.07 10:44:42)
Doritos, Turkcell'e de Garanti Bankası'na da verdikleri için para ödüyordur. Reklamların finansmanı aralarındaki anlaşmaya göre değişir sanırım. Turkcell kontörleri ucuza verip reklamlara para ödemeyebilir ya da kontörleri normal fiyatından verip reklamlara da katkı sağlar. Sonuçta hiçbir şirket babasının hayrına iş yapmaz, hepsinin işine yarayacak ortak bir noktada buluşurlar.

Bir soru da ben sorayım. Bu tip çoklu reklamların özel bir adı var mı?
  • haymatlos  (12.08.07 10:55:56)
benim de aklım şuna yatmıyor.turkcell haricindekiler (vodafone,avea) niçin bu kampanyalarda yoklar.yani turkcell hattı olmayan telefonla katılamıyor.acaba turkcell:"onlar varsa ben yokum" mu diyor?bu durumda "o zaman sende reklam giderlerine ortak çıkarsın" gibi bir durum söz konusu oluyor mudur?

not: bir de zaten bu kampanyalara telefonla katılım bedeli 2 veya 4 kontör oluyor.her katılan da kontör kazanamıyor.bir de turkcellin para istemesi yüzsüzlük olmaz mı?
  • atmosphere  (12.08.07 11:44:51)
internetten de kontrol edebiliyorsunuz hediye kazanıp kazanamadığınızı, turkcell hatta sahip olmaya gerek yok. hem internetten bedava :)

  • kimlanbu  (12.08.07 13:42:49)