rusya ve civar sovyet ülkelerinde kullanılan bir şat bardağı türü (resim)

böyle şarap kadehinin küçük hali gibi. özel bir adı var. kupka diyeceğim ama değil, ona benzer bir adı var.

edit: tam olarak şu; www.google.com.tr

Stopka değil.

  • Sour  (15.09.16 18:44:06)
palinka bardağı

  • lesmiserables  (15.09.16 19:19:42)
palinka+1

  • ya ben lan neyse  (15.09.16 19:24:06)
attığın resimin tanımında da palinka hungary diye hashtaglemiş adam. palinka bardağı o evet

  • nundu  (15.09.16 19:41:05)
palinka içerken kullanılan bardak olabilir ama onun özel bir adı var. rusya'da filan da kullanılıyor. adı bukra, buçka öyle bir şeyler. biliyordum ama unuttum. hatırlayınca ya da bulunca yazacağım.

  • Sour  (15.09.16 20:02:21)
çarka veya çaşka diyor olabilir misin? çünkü bardak palinka bardağı, rusya'da bardak ismi altında başka bir isim veriliyor olabilir.

  • lesmiserables  (15.09.16 20:05:49)
@lesmiserables çarka veya çaşka fonetik olarak benziyor ama bunları yazınca (shot glass gibi eklemelerle) bir şey çıkmıyor.

  • Sour  (15.09.16 20:07:27)
şurada birkas palinka olarak geçmiş; www.hungariangoods.com.au ama ben birkas olarak değil biraz daha farklı biliyordum. şu anlık en yakın birkas/birka ama bu rusça ve macarca için farklı olabilir. o yüzden ufak tefek fark vardır. sanırım birkas.

  • Sour  (15.09.16 20:11:35)
rusça değil macarcadır o büyük ihtimalle. bu bahsettiğim kelimeler rusça ama palinka bardağı macaristana has bir şey çünkü palinka macar içeceği. macar kültürüyle ilgilenen biri daha iyi bilir.

  • lesmiserables  (15.09.16 20:14:24)