dünyanın dengesini yok eden canlılar : inekler

Şu yutub videosundan sonra inekler hakkındaki düşünceleriniz değişecek : www.youtube.com

bence inekleri kurşuna dizmeliyiz sonrada yemeliyiz.

sizce?

türkçesi için mesaj atın özet geçeyim.

endüstriyel hayvancılık dünya çapında fosil yakıt kullanımından daha fazla karbon salınımına sebep oluyor

bunun sorumlusunun yine hayvanlar değil insanlar olduğumuzu düşünüyorum ki böyle acımasız bir sistem kurup ve talep etmeye devam ettiğimiz için. eğer dünya kaynaklarının doğru kullanımını gerçekten önemsiyorsan bir canlıyı öldürmeden çözüme et tüketimini sonlandırarak katkıda bulunabilirsin.

bu yüzden duyuru başlığı yanlış olmuş, dünyanın dengesini yok eden canlılar: insanlar olacak :)
  • freebird5406_2  (15.09.16 18:09:31 ~ 18:19:14)
bu videolar , illuminati videosundan hallice.

gerçek global anlamda %10 civarı agriculture.

bunun içerisinde agriculture industry'de var. yani traktörler, o sektörün kendi üretimi, fertilizer kullanımı gibi şeyler de var, totali %10 civarı.

kaynak
www.ipcc.ch
  • kurnaz  (15.09.16 18:25:41 ~ 18:26:02)
videoda bahsettiği şey sadece agriculture değil bunu yanında dairy endüstri de var, yani sadece ekili alanların kullanımı değil. hayvancılık endüstrisindeki üretim, işleme ve ulaştırma süresince kaynakların kullanımı

  • freebird5406_2  (15.09.16 18:37:37)
@free

verdiğim linki okumadın sanırım. dairy agriculture chapterda incelendi orada.

ipcc en güvenilir ve en kaliteli işleri sunuyor bu konuda. o listedeki 2 hocanında asistanlığını yaptım 3 sene boyunca. az biraz bilirim neyin ne olduğunu.
  • kurnaz  (15.09.16 18:51:12)
verdiğin linkte dev gibi rapor var, sanırım işaret ettiğin yer 112 sayfalık 11. bölüm, şu an inceliyorum böyle raporu fırlatıp okumadın sanırım demek de :)

  • freebird5406_2  (15.09.16 19:01:48 ~ 19:02:20)