Antibitotik mi grip hapı mı (aferin nurofen vs)

Aile ikiye bölündü bu tartışma yüzünden yardım edin.

Boğazım genzim yanıyor, burnum bir akıyor bir tıkanıyor sarı-beyaz sümük çıkarıyorum. Hangi tür ilaca ihtiyacım var şimdi benim?

aferin+uyku

  • enaz3kedi  (14.09.16 17:33:32)
Antibiyotik leblebi gibi kullanılmaz, tehlikeli ilaçtır. Bi kere belli ki boğazındaki lenfler mikropla savaşıyor. Onlara yardımcı ol, ağzını burnunu sabunla günde 4-5 kere. Bi ordan mikrop girişi kırılsın. Sonra sana zencefilli ballı limonlu sıcak su (kaynar değil sıcak) yapsınlar, günde 3 defa da onu iç. Bağışıklığın güçlensin. Bol bol da su iç, 3 litreyi gör, sindirim sistemin dinlensin. Ateş olursa düşürmeye çalışmayın sadece çok yükselirse acile gidilmeli, onun dışında ateş vücudun mikrop kırma yöntemidir elleşmemek gerekir. Yat dinlen bakim o ne öyle ilaca sarılıyonuz.

Ceviz kuru üzüm ye.
  • yaren  (14.09.16 17:36:47)
yaren'in dediği doğru. Öyle kafanıza göre antibiyotik kullanamazsınız. Doktor yazmadan sakin olsa kendi kendinize antibiyotik kullanmayın.

Bu arada Türkiye gereksiz ve bilinçsiz antibiyotik kullanımında ilk sıralarda yer alıyormuş.
  • microfiction  (14.09.16 17:41:34)
Antibiyotik tedavi eder, aferin nurofen gibi ilaçlar semptomları yok eder.

Şimdilik semptomları yok etmek için aferin içip en kısa zamanda doktora görünebilirsin, tedavi için ne tür bir antibiyotik alman gerektiğine doktor karar verir.
  • robin crusoe  (14.09.16 17:43:07)
Ya antibiyotik kafaya göre alınmaz. Bence sıcak bir çorba ve terle

  • aklimdakisorular  (14.09.16 17:55:33)
boğazın şiş ise antibiyotik gerek. yanıyorsa suda eriyen asprin var c vitaminli o iyi geliyor.

  • cekilmis gayfe  (14.09.16 17:59:03)
Nurofen+istirahat+bol sıvı tüketme+ballı ılık süt.

  • pastörizesüt  (14.09.16 19:04:10)
@shotgun hocamdan sarı yeşil sümükler konusunda da açıklama bekliyorum. Sen nurofen alıyorsun yue.

  • Lim5  (14.09.16 20:30:39)