[]

Makine muhendisligi matematik

Mat2den hangi konulara hakim olmak lazim ilk sene icin?
 
Trigonometri, limit, türev, integral.


  • dissendium  (14.09.16 16:41:00) 
calculus 1'i öss matematiği ile halledersin liseden kalma notların da varsa eğer, ancak calculus 2 için ciddi kendi ders notlarına çalışman gerekecek.


  • rain when i die  (14.09.16 17:08:46) 
İlköğretim mat öğretmenliği kazandı kardeşim onlardaki seviye nasıl bir tık altı mı mühendisliğin?


  • kaledekiyalnizlik  (14.09.16 17:27:56) 
@kaledekiyalnizlik, matematik bölümünü bıraktım ben, mühendisliğe göre çok daha teorik matematik bölümündeki eğitim. Analiz, soyut matematik, lineer cebir gibi dersler var. Bayağı farklı.


  • dissendium  (14.09.16 17:35:55) 
mat 2 hiç bilmiyordum ama üniversitede b ile geçmiştim. birbiriyle pek alakası yok. bildiklerini unutsan daha iyi.


  • bohr atom modeli  (14.09.16 18:26:32) 
ilk yıl limit, türev ve integral görülüyor, ama bunlar için özellikle de integral için trigonometri bilmek sart. Calculus i ve calculus ii şeklinde iki dönem alırsın. İkinci sene applied mathematics görürsün, orada da karmaşık sayılar, seri ve diziler ve diferansiyel gibi konular var.


  • emekli binbaşı  (14.09.16 18:29:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.