yavru kedi göz iltihabi ve cortimycine

merhaba. yavru kedinin tek gozu kapaliydi, dogal goz damlasi ile yumusatip bu kremden surdum. akabinde acildi ancak simdi yine kapanmis bir gun sonra. antialerjik diye suruyoruz ama thiocilline de var antibiyotik goz pomadi. bundan mu sureyim veya ne sureyim de tamamen iyilessin? fotografi bi onceki hayvanli duyurumda var ama su an goz hafiften sismis durumda ve komple kapali.

ben fotoğraftan tam anlayamadım, ama şöyle anlatayım.

çay banyosu (demli ve ılık çaya pamuğu batırıyorsunuz, fazla suyunu sıkıp, o pamukla temizliyorsunuz) her zaman iyi gelir.
yani daha önceki duyuruda dendiği gibi kaynamış, soğumuş su değil, çay daha etkili.

bunun dışında veterinere götürmek şart gibi, çünkü zaman geçtikçe ve iyileşmedikçe gözünü kurtarma şansı azalıyor.

ayrıca yaptığınız tedaviyi de üç gün kadar aynı yoğunlukta devam ettirmeniz lazım.
yani göze müdahale edip, bir gün sonra yine kapanmış diyorsunuz, kapanır.
çünkü günde 3 kez pansumanını/bakımını yapmanız gerek.
bir gün boyunca bir şey yapmazsanız yine tekrarlar ya da geriler bu durumdaki gibi.
ve diğer göze sıçrama riski de var.
bu yüzden iki göze de müdahale etmek lazım.

bunlara ek olarak; eğer enfeksiyon varsa gözde ya da göz kapaklarından birinde, bazen sürekli tekrar ediyor.
bu yüzden gözden müdahale yeterli olmayabiliyor, antibiyotik iğne olması gerekebiliyor.
iki antibiyotik tedavisinden sonra tekrar ederse, artık alınır göz.
ki şişmeye de başladıysa, durumla başa çıkılamıyor demektir.
veterinere götürebilirseniz iyi olur.
merhem yerine damla ya da her ikisi ya da antibiyotik iğneyle merhem bir arada vb. kullanılması gerekebilir.
  • blatta hiberna  (13.09.16 17:47:58 ~ 17:51:31)
Resmi görmedim. Enfeksiyon varsa kortikosteroidli krem sürünce mantarlara bilmemnelere gün doğar.

  • Lim5  (13.09.16 18:09:20 ~ 18:10:31)
@lim5

anladigimiz dilden hangi kremi surmeyelim?
  • icim urperiyor  (13.09.16 18:24:05)
CORTimycine'i.

  • Lim5  (13.09.16 19:09:12)
Tiyosilin Sür . Tobrased de olur. Günde 2 defa ikişer damla. Ilık suyla ıslatılmış bezle hafifçe iltihapları da silince açılır

  • fallopian  (13.09.16 19:20:23)