yurtdışı öğretmenliği hakkında

var mı yurtdışı öğretmenliği yapmış, halihazırda yapan veya çevresinde olan. sınıf öğretmeniyim, dil öğretmeni gibi avantajlı bir bölüm değil ama imkan olursa yapmak istiyorum yurtdışı öğretmenliğini. yapabilenler için sınavlar çok mu zorlu, giden memnun mu, geçinebiliyor mu, yoksa onu yapacağına şöyle yap gibi önerileri olan varsa dinlemek isterim. dil öğrenmekle aram iyi sayılır, b2 ingilizce, b1 ispanyolca, yeni yeni de fransızca öğrenmeye çalışıyorum hobi olarak.

b2 ingilizce, b1 ispanyolca nedir?

o dillerde ders verip alabiliyor musunuz? eğer gerçekten bunu yapabiliyorsanız öğretmenlikte kazanacağınızın 5 katını kazanırsınız.

öğretmenlik derseniz denklik alıp direk o ülkelerde öğretmenlik yapabilirsiniz, gerçekten o dilleri biliyorsanız.
  • kurnaz  (12.09.16 13:26:35)
ben de iü'de öğretmenlik okuyorum. iki yıl sonra avustralyaya taşınacağım. mesleğimi orada yapmak istiyorum. bu soruyu silme lütfen. cevap gelirse takipte olmak istiyorum. ben de bildiklerimi yazayım bari, daha önce bu konu hakkında konuştuğum bilgili birisi diğer öğretmenlere göre daha az tercih edileceğimizi söylemişti. bu yüzden olabildiğince donanımlı olmak gerekiyor. ana dil gibi ingilizce(o ülkenin dili) vs. bilmek en başından şart zaten.

  • ruhen hastayim ben  (12.09.16 13:41:48)
@kurnaz
seviye olarak o kadar biliyorum, öğretme sertifikam yok. kendi öğretmenliğim düzeyindeki çocuklara öğretebilirim ancak. Bir yandan geliştirmeye çalışıyorum kendimi anlamında söylemiştim.

@ruhen hastayim ben
tamam tutarım mesajı, umarım istedin yerde mesleğini yaparsın. ben avrupa düşünüyorum ama kendi dillerini öğrenme kısmı biraz sıkıntılı bir süreç, özellikle almanya hollanda gibi ülkeler için.
  • sheeper  (12.09.16 14:24:01)