yatak gicirtisi cozuyoruz

mutlu pazarlar, yatagim gorseldei gibi tek sunta parcali. ustune sinek konsa gicirdiyor. tasinirken birkac kez sokup taktik ama gecmedi gicirti, vida sikmaya zorlamakla gececegine dair umidim pek az. baska da napilabilir bilmiyorum acikcasi. bunu nasil adam ederim?
koctas'tan almistim, arayip gicirdiyo bu duzeltin desem ucretli servis falan hallederler mi acaba

yapı olarak sağlam bişeye benzemiyor, dolayısıyla sağlamlaştırmak, yeni aparatlar ile pek mümkün gözümüyor.

  • killerbee  (11.09.16 20:55:20)
vidaları etraflıca bir yağlamayı denesen?

  • anonymice  (11.09.16 20:55:50)
gıcırtının nereden geldiğini bilmek önemli. yatak yokken oturun ve ses i takip edin. bu resme bakarak bir şey söylemek zor.

  • gotic  (11.09.16 21:01:58)
(bkz: wd-40)
bu kitapsızın çözemeyeceği gıcırtı yok.

  • teritori  (11.09.16 21:11:27)
vidaları yağlarsanız sunta ise sunta yağ çeker yapı zayıflar.

bu tarz yatakların tek çözümü var. vidaların geçmediği 2 yerden ucunca vidalayacaksınız ekstra. dışarıdan bu arada.

resimdeki siytahlar eski vida kırmızılar yeni vida, bu şekilde 2 ucunca ve kalınca vida takarsanız her köşede gıcırdamaz.

hizliresim.com
  • kurnaz  (11.09.16 21:11:31)
Gıcırtı yapan temas yerlerine bebe pudrası dökmenin çözmesini beklerim. Denemesi neredeyse bedava.

  • plajda baretle dolasan muhendis  (12.09.16 00:16:10)
wd40 + vida zorlama cozdu bu arada. agliyorum mutluluktan sagolun.

  • hjarteblod  (25.09.16 11:59:50)
cevapları okumadım ama, gıcırdayan kısma uzun tahta yada sunta tarzı bişey koyman lazım biraz kalın.
bende de aynı problem vardı. bu yöntemle çözdüm. gıcırdamadı bir daha.

edit: ince mukavva tarzı tahtalarda var. o da olur.
  • very big cat you.  (25.09.16 12:12:32 ~ 12:13:15)