Çalışma alanını başkasıyla paylaşmak

Evdeki çalışma odasını eşle paylaşmanın sıkıntıları var mıdır? Evlenince geçeceğimiz evde iki müsait oda var nispeten küçük olanı ütü çamaşır odası büyük olanı ise ortak çalışma odası yapalım dedik ama ben kararsız kaldım. Çünkü onun evde çalışma süresi daha uzun, odaklanma gerektiren işler yapıyor, ben yalnızca kitaplık orada olacağı için okuma ve arada bilgisayardan çalışma, yazı yazma işleri için kullanacağım. Alanına müdahale etmiş gibi olur muyum? Baştan küçük odayı da kendime mi yapsam? Ya da başka öneriniz var mı?

Onunla konuş bunu. Çıkardığın klavye sesinin onu ve odaklanma kalitesini etkileyip etkilemediğini öğren. Bu doğrultuda kararını uygularsın. Bir deneyin, olmazsa odaları ayırırsınız; bu kadar zor olmasa gerek.

  • fragile lady  (11.09.16 13:47:19)
ütü odası nedir hocam? küçüğü sen al o zaman, büyüğü o alsın.

ütü odası ne cidden yahu.
  • kurnaz  (11.09.16 13:50:42)
Utu odasi nedir demeye gelmistim.
Kurnaz demis.

Kurnaz +1

Kucuk odayi kucuk bir calisma odasi yapin, orasi sizin yeriniz olsun, digeri de esinizinki. Utu odasi da neymis ya :/
  • kuehles blondes  (11.09.16 14:50:54)
bence ütü odası gibi kullanılan oda elzem, önemli bir ihtiyac. evin fazlalıkları, dağınıklıgı hep o odada kalıyo, 1 caIısma odası da bir eve yeter zaten, konusun, anlasın

  • balpolen  (11.09.16 15:27:21)
utu ve camasirlar ayri odaya cikmis siz hala bi odaya sikisalim diyorsunuz :)

dikkat gerektiren isler varsa sikinti olabilir. yarin bir gun bu yuzden tartisma bile cikabilir dikkatimi niye dagittin diye.
  • jedilance  (11.09.16 15:45:29)
@kurnaz @kuehles yahu ütü odası dediğim şey evin bütün dağınıklığını alan oda da ondan tereddüt ettim. Ayrıca bir kiler yok elektrik süpürgesinin, birkaç depolama kutusunun, fazlalık olan her şeyin atılacağı penceresiz bir oda.

  • chipie  (11.09.16 15:48:12)