Avrupa turları

Balayında yurt dışına gitmek isteyen ve daha sonra da her yıl gezmeyi düşünen çift için Avrupa kentlerine hizmet kalitesi iyi olan tur şirketleri hangileridir?

Mümkünse fiyatların da olduğu web sitesi adresi ve kısaca deneyimlerinizi aktarabilir misiniz?

En guzeli kendiniz gezmeniz. Kendi isteklerinize gore bir gezi plani olusturmak bile harika.

  • kuehles blondes  (10.09.16 19:25:00)
Montla sic kadar klise bir tavsiye ama tursuz gidin.

1- bir otobus icinde tiklim tikis ve 30 insanla gezmek bence pek uymuyor balayi konseptine.

2- tur ile gitmek daha pahaliya geliyor aceleniz yoksa. Ayni paraya sehir icinde kalabileceginiz oteller bulabilirsiniz.

3- programda ozgur olmak paha bicilemez. Ingilizce bilmenize bile gerek yok, avrupada her turlu yolunuzu bulursunuz.
  • antikadimag  (10.09.16 19:32:48)
Ya aslında o maddi açıdan daha mantıklı ama otel seçimi şehre yakınlık şehirde ne nerededir nerde yenir nereler güvenlidir vs. planlarını yapmak tecrübe istemez mi? Düşündüğüm şehirlere hep ilk kez gidiyor olacağız..

  • cari kacik  (10.09.16 19:34:04)
Hayir. Tursuz gezen insanlar ilk defa gitmiyolar mi?

Booking.com u acip yorumlari okumaniz, dusundugunuz otellerin yerini haritada karsilastirmaniz yeter.

Bazen tur daha ucuz olabiliyor ama mesela, yilbasi viyana turu vardi, "merkeze 25 dk tramvay mesafesinde otel" arkadasim sordu, uygun fiyati ama bakiyim dedim. Otel viyana'da bile degilmis mesela. Tur otobusu olmasa gidip gelmek zor filan.

Nerde yenilir, nereler gezilir icin de foursquare, gezi bloglari, arkadaslar, tripadvisor, rehber kitaplar vb dunya kaynak ve secenek var.
  • kuehles blondes  (10.09.16 19:44:27)
O zaman 1 2 ay önceden tur planını yaparsak olmaz bir şey değil. Teşekkürler :)

  • cari kacik  (10.09.16 19:46:45)
Oturup bos zamanlarinizda muhabbet olsun diye de bakabilirsiniz. Illa "hadi bugun planlicaz!!!" gibii bir tribe girmenize gerek yok bence :)

Dedigim gibi elinize alacaginiz bi rehber kitap bile isinizi gorur.
  • kuehles blondes  (10.09.16 19:52:08)
1 gun onceden bile plan yapiliyor. booking uzerinden kalacak yer bulmak maksimum yarim saatini alir.

gezilecek yerler icin bi google aramasiyla bloglardan liste olarak bulabilirsin.

nerede yenir icilir, bloglarda yazabilir, oraya gittiginde 4square'den bakabilirsin.

kitap alacaksanizda lonelyplanet'inkiler iyi oluyormus diye okudum, incelemedim.

vallahi kendiniz daha zevk alirsiniz planlarken ve planinizi uygularken
  • jedilance  (10.09.16 20:48:53)
Daha simdiye kadar merkezi otel ayarlayan, guvenilir yerlerde yemek veren tur gormedim. Adamlar "ekstra" ayagina da geciriyor. Alisveris icin goturdukleri yer en fazla neresi komisyon verirse...

Yani sorularinizin cevabi tur degil
Ha bazi cok ozel turlar var ama o da ancak bi avuc insanin karsilayabilecegi turden
  • la noix  (10.09.16 23:04:25)