Yurtiçi uçuşlarda fazla rezerv. nedeniyle uçamayıp tazminat alabildiniz mi?

Biliyorsunuz yasal olarak yurtiçi uçuşlarda fazla rezervasyon (overbooking) nedeniyle uçağa alınmazsanız ücretsiz bilet iade/değişimi artı gecikme durumuna göre yemek/konaklama artı 100 euro tazminat hakkı bulunuyor. Başınıza geldiyse hangi havayolu ve haklarınızı tam olarak alabildiniz mi?

Yurtdisi ucuslarda basima geldi. Thy ile istanbuldan cikarken. Yurtici yasamadim

  • kuehles blondes  (10.09.16 17:19:29)
Evet, TK'da yaşadım bir kez. Check'in de yapmıştım, hatta boarding kapısındaydım :) 100 euro + yemek fişi ile bir sonraki uçuşa geçtiydim 4 arkadaşımla birlikte (bak hem de 4 kişiye birden vurdu yani)

Birini dövmene gerek kalmıyor, bizim yanımıza gelip rica etmişlerdi, ama mecbur değilsiniz demişlerdi. Biz de sizi kırmayalım gönüllü oluruz demiştik.
  • roket adam  (10.09.16 17:45:25)
@justmentalamele Parayı havayolu şirketi ödüyor.
web.shgm.gov.tr

  • mikro patlama  (10.09.16 17:55:52)
@justmentalamele
Önce sivil havacılığa şikayet, olmazsa mahkeme. Yalnız bu haklar sadece fazla rezervasyon durumu için geçerli, hava durumu, terör vs. nedenle oluşan iptaller için değil yani.

  • mikro patlama  (10.09.16 18:09:06)
ankara-izmir uçağında oldu anadolujet. bagajınız yok böyle böyle dedi 4 saat sonraki uçağa alalım 100 eur verelim dedi. sat sat sat koy amuğa dedim djdjslsjs

  • cekilmis gayfe  (10.09.16 18:31:16)
@adramelekh

Overbooking in ne oldugunu bilen, arkasindaki matematiksel olasilik hesaplarini da bilen biriyim. Nereden geldi simdi boyle bir aciklama?
  • kuehles blondes  (10.09.16 18:54:18)