Laptop seçimi

m.teknosa.com
www.monsternotebook.com.tr
Bu dört ürün arasında hangisi daha alınabilir duruyor acaba, yorum yaparsanız sevinirim. Casper marka olarak bana güven vermiyor açıkçası ama özellikleri ve kasasının alüminyum olması hoşuma gitti. Monster laptopların ramleri 8gb casper 16gb mesela, ya da kimisinde ssd var kimisinde hdd var kimisi ssd+hdd, tabi fiyat da değişiyor bunlara göre. Tüm bunları göz önünde bulundurarak f/p değerlendirmesi yapsanız kendinize hanginisi alırdınız?

casper'a bakmam bile. ikinci bağlantıdaki monster'ı alırdım bunların içinden.

  • jack of hearts  (10.09.16 14:41:26)
hocam aluminyum olsa ne olacak, apple aluminyum kasayı bayağıdır kullanıyor, şu an macbookpro larda dahiyane bir soğutma havalandırma sistemi olmasına rağmen yine ısındığı zamanlar oluyor.

images.anandtech.com

casper falan alıp ta paranı sokağa atma.

marka model olarak asus ve monsteri her zaman için tercih ederim.. ama ikisininde güzel ürünleri pahalıdır.

monsterde ki güzellik, kendine özel sipariş verebilirsin, atıyorum ben 8 değil 16 yada 32 ram istiyorum diye.

16 dan aşağı ramli makina istemem ben, önümüzdeki 5 seneyi düşünerek.

ssd şart artık ssd+ sata kombinasyonu iyidir.

ekran kartına yatırım yap oyun oynıyacaksan.

bana sorarsan 4.5 ile 6000 arası bi fiyat çıkacaktır cebinden ama önümüzde ki 5 sene mesut olacaksın.

var neler var 4 tane ssd koymuş adam sli ekran kartı 16gb , 64gb ram ama para işte.
  • killerbee  (10.09.16 14:48:29 ~ 14:59:04)
casperi sallarsak zaten tek fark harddiskler.

ilki 240 ssd + 500 gb
ikinci 1 tb
üçüncüyü salladım fiziksel disk yok. oyuncu adama fiziksel disk de lazım.

normal ssd olsa aradaki 250 lira farka kendin alır takarsın 500 gb disk de karın olur derdim ama m.2 sata var. fazla farkeden bişey olmayacak. 1.yi almak eğer seçenekler sadece bunlarsa mantıklı.
  • aşksız prens  (10.09.16 14:59:45)
hocam sen max ne kadar bütçe ayıracaksın. bak özelleştirme kısmı var, ona göre oradan ayar çekerlim sana.

www.monsternotebook.com.tr

gerçi bunu sende yaparsın

bak buradan abi ram seç 16 gb, parana göre mhz

ikincisi m2 sata ssd yerine , normal ssd seç parana göre.

üçüncüsü taşıma çantası yerine sırt çantasını seçebilirsin.

işletim sistemini seçebilirsin free dos tercih sebebi

ve son olarak optic drive istermisin istemezmisin, çoğu zaman kimsenin ihtiyacı olmuyor ama ihtiyaç olan ters bi zamanda da hayat kurtarıyor.
  • killerbee  (10.09.16 15:53:47 ~ 15:58:16)
hocam 2899 olan teknoloji damarımı kabarttı bir cılgınlık yapıp alabilirim ama çok pahalı lan yinede..........

  • anonymice  (10.09.16 15:55:41)