kullanılmayan yumurta sarıları

6 yumurta ile omlet yapıyor, 5 yumurtanın sarısı artıyor. bunları çöpe atmak istemiyorum. evde yiyecek kimse yok. ne yapılır ki bunlar? teşekkürler

Azıcık, minicik yağda pişir, sokak kedilerine ver.

  • buff  (10.09.16 12:02:16)
kek kurabiye yap.

  • kurnaz  (10.09.16 12:06:52)
@gram altın

sarısında daha fazla protein yok. biraz daha azı var. hatta tüm yumurtanın proteini %60 beyaz- %40 sarı şeklindedir ortalama.

sarısı çok daha besleyici ama yağ ve kolesterol var baya bi, beyazı sağlıklı ama çok besleyici değil.
  • kurnaz  (10.09.16 12:34:44)
suda haşlayıp kuşlara ver. çılbır gibi.

  • ya ben lan neyse  (10.09.16 12:39:27 ~ 12:39:37)
yumurtanın sarısı da beyazı da yeteri kadar sağlıklı. boşu boşuna ayırma hepsini ye.

  • sta  (10.09.16 18:14:43)
sarısını fazla kaçırınca alerji yapıyor. istesem de yiyemem :)

  • cekilmis gayfe  (10.09.16 18:24:57)
sufle veya pastacı kreması yapın. diyetteyseniz hayvanlara verin bence de

  • fridgetiness  (10.09.16 18:49:32)
"Here's how to save the egg yolks when a recipe calls for using only whites, or vice versa.

1. If you don't plan to use the eggs immediately, pour them into an airtight container and freeze. To prevent the yolks from gelling, add a pinch of salt or a heaping teaspoon of sugar for every four yolks.

2. The day before you use the eggs, place the container in the refrigerator, and allow them to thaw overnight. Use yolks as soon as they are thawed. Your egg whites will beat to a better volume if you allow them to sit at room temperature for about 20 to 30 minutes."
  • fridgetiness  (10.09.16 18:54:04)