ata sporumuz: tüm telefon kontaklarına toplu bayram tebriği mesajı yollamak

yapıyor musunuz? nasıl tepkiler alıyorsunuz?

yapmıyorsanız sebebi nedir? köydeki himmet emmi bir mesaj almış çok mu? kalpsiz misin?

O diilde, geçen bayramda ahmet 2 olarak kaydettiğim eski hatuna yannıslıkla taptatlı bayramlar dilemişim ya la.. bu da bi anım olsun.

hayatımda kimseye bayram mesajı atmadım. eksikliğini de hissetmedim.

gelen mesajları da toplu yada bireysel çok yapay ve gereksiz buluyorum.
  • kurnaz  (09.09.16 18:35:50 ~ 18:36:18)
kimseye bayram tebriği yollamıyorum, özellikle kutlamıyorum da. çünkü bence hiç gereksiz bişiy. ama anneannem için gerekli mesela, onu arıyorum, iyi bayramlar diliyorum. teyzelerimden biri de hassas bu konuda, onu da arar ELİNİ ÖPMEYE GELİM Mİ GIZ diye şakalaşırım, onun dışında mesajla filan uğraşmam.

  • evde liyakat kalmamis  (09.09.16 18:39:22)
pek çok defa rehberimdeki yüzlerce insanın bayramını ismiyle kutladım; hepsi çok mutlu oldu ve çoğundan çok hoş geri dönüşler aldım.

bir defasında da "ver elini karlı dağlar aşalım; bayramlaşalım" yazmıştım herkese.
  • fragile lady  (09.09.16 18:47:47)
2 senedir arkadaşlara whatsapp'tan bülent ersoylu "ablanız kurban olsun size" gönderiyorum.

toplu mesajlara da dönmüyorum. özel mesaj ya da en azından ismimin eklendiği bişeyse teşekkür edip, ben de güzel bi mesaj atıyorum
  • la noix  (09.09.16 18:48:39)
Genel olarak bayram kutlamıyorum, dolayısıyla mesaj da atmıyorum. Kişisel mesaj almak güzel ama toplu mesaj tuhaf geliyor.

  • fotrsapka  (09.09.16 18:49:10)
Toplu mesaj gönderene resmi, soğuk, sırf cevap vermiş olmak için cevap veriyorum. Bunun dışında bana mesaj atan, arayan kimseleri tabii ki mutlulukla kabul ediyorum. Gerisinden de kutlanması gereken insanları ziyaret edemiyorsam telefon ediyorum. Herkes mutlu.

Kurbanlık hariç. O kavurma oluyor o sırada.
  • plajda baretle dolasan muhendis  (10.09.16 17:35:55)
benim özel gün kavramım yoktur. o yüzden kimsenin bayramını kutlamıyorum. (çok ekstrem durumlar hariç. misal çok yaşlı bir babaaannem var. onu arıyorum. sonuçta o da öyle mutlu oluyor. ille de benim kafamdaki bakış açısını görmesinde ısrarcı olmam gerekmiyor. o kadar da abartmayayım diyorum yani.) ama bu toplu mesaj olayında pek bir sorun görmüyorum. nedir ki yani. sonuçta herkes için dileği aynı değil mi insanın? "iyi bir bayram geçirmesi" hani. ee bu durumda ha tek tek yazmış, ha topluca yollamış. ne farkı var?

  • matrix  (10.09.16 17:42:20)