[]

Valide-i Atik Mahallesi

Merhaba! Yakın zamanda Üsküdar'da eve çıkmayı düşünüyorum, Valide-i Atik'te uygun bir ev buldum (fiyat/ışık alma oranı olarak oldukça iyi bence) ama Anadolu yakasını bilmediğimden mahalle nasıldır çok emin olamıyorum. Tek başıma yaşayacağım, kadınım, eve geç dönerken sorun olur mu acaba? Burada oturan/oturmuş olan var ise yardımcı olabilir misiniz? Çok teşekkürler!
 
Oraya yakın Müsahipzade Celal Tiyatrosu'na gitmiştim ve gayet yaşanılabilir bir yer gibi gelmişti bana.


  • fragile lady  (09.09.16 11:26:15) 
türkiye ortalamasının üzerinde bir tehlike barındırmaz. hatta istanbul ortalamasına oranla iyi bir mahalledir. kadınsan, eve geç dönerken bağdat caddesinde bile güvende değilsin.


  • sorun sende degil bende  (09.09.16 11:29:48) 
üsküdar'ın yaşanır mahallelerinden biri. aileler oturur. fahri atabey ve nuhkuyusu caddesi geceleri işlek olur. üsküdar'ın ana caddelerindendir ikisi de. ev bunlardan birine yakınsa ikisinden de gece 1'e, 2'ye kadar üsküdar-kadıköy dolmuşları geçer, ulaşımını kolaylaştırır. çarşıya, iskeleye falan da yakın sayılır. sonuç olarak merkezi bir muhit. üsküdar standartları için iyi sayılır.


  • sir gawain  (09.09.16 11:54:35 ~ 11:59:29) 
standart bir istanbul mahallesi. mahalle baskısı tarzı bir durum yaşamazsın. Geç girip çıkmada da sorun yaşayacağın bir yer değil, güvenli mahalledir


  • mafezaku  (09.09.16 16:34:51) 
Kardesim valide-i atik'a cok yakin bir yerde oturdu 3 sene.. Hic sikinti cekmedi, istanbul'da simdiye kadar yasadigim en guzel yer diyordu..


  • mirandaiam  (09.09.16 17:46:42 ~ 17:47:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.