HAGB Mahkumiyet Sayılır Mı?

Herkese güzel günler.

Başlık kendini belli bir miktarda anlatıyor aslında. Malumunuz, bu aralar kuruluşlarda bir soruşturma durumu mevcut. Bize de, soruşturma maksatlı bilgilerimizi vereceğimiz bir form dağıtıyorlar. Formda şu şekilde bir ibare mevcut:

"HAKKINIZDA VERİLMİŞ BULUNAN MAHKUMİYET HÜKMÜ VEYA HALEN DEVAM EDEN CEZA DAVASI BULUNUP BULUNMADIĞI"

2013 senesinde, bir hakaret davasında para cezasına çarptırılmıştım ancak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmişti. Dolayısıyla para cezasını da ödememiştim.

Sorum şu: Bu durumda hakkımda verilmiş bir mahkumiyet hükmü var mıdır? Formda sorulan bu soruya vereceğim cevap "VAR" mı olmalıdır yoksa "YOK" mu?

Herkese şimdiden teşekkürler.

hayır mahkumiyet sayılmaz.

  • dahili meddah  (09.09.16 08:57:50)
bunu öğrenmek çok basit, gir e devlete ,

sabıka kaydı al ama, orada verilecek yer kısmına "devlet dairesi" olarak işaretle. orada yazar sabıka yada arşiv kaydı vardır yoktur diye.

oradan görürsün. çünkü bundan sonra ki adım senden e devlet şifreni istemek olabilir. artık bi çok işyeri bunu talep eder oldu.
  • killerbee  (09.09.16 09:37:39)
dava sonucunda hüküm kurulur ve mahkumiyetiniz buna göre belli olur. hüküm açıklanmamış yani sizin mahkumiyetiniz açıklanmamış gibi düşünün. o yüzden mahkumiyet durumu söz konusu değil.

  • manuelka  (09.09.16 12:02:55)