saat diliminin sabitlenmesini nasıl karşıladınız?

hepimizin hayatını etkileyen bir konuda böyle patara kütere karar alınmasından rahatsızım gerçi ama sevinmekten geri kalamıyorum bu duruma.
kol saatim hep gmt+3 dilimindeydi zaten değiştirmeye üşendiğimden.
siz ne düşünüyorsunuz?

türkiye de hiç bir sey yerinde durmuyor. gündem hep degisiyordu. saatlerin sabitlenmesi iyi oldu bu bakimdan.
saatler olsun..

  • 1adam  (08.09.16 22:05:00)
Sabahları 6:15'te evden çıkıyordum. Durakta benim gibi milyon tane insan oluyordu. Hava ise 7:00'den sonra aydınlanıyordu, işe gündüz giriyordu en azından. Şimdi düşünüyorum, hava 8'den sonra, 8:30'a doğru aydınlansa ben işe geldiğimde yeni şafak sökecekti. Gece işten çıkmamak güzel de, sabah güneş doğuşundan 2.5 saat önce kalkmak zorunda olmak fena.
Kış saatine sabitlense daha iyi olurdu. Yazın güneş doğduktan sonra güzel bir saatte uyandırdık ve Temmuz'da güneş 8 gibi batardı.

  • aychovsky  (08.09.16 22:08:02 ~ 22:47:20)
Saat düzeltmesi yapmadan gölge eğrilerini hesaplayabileceğim için mesudum.

  • kargn  (08.09.16 22:08:26)
Benim hoşuma gitti , işime yarayacak

  • aklimdakisorular  (08.09.16 22:09:35)
avrupa ve amerikayla olan saat farkının artması hoşuma gitmedi.

  • king lizard  (08.09.16 22:20:13)
türkiye bir adım daha avrupadan uzaklaştı.

  • kurnaz  (08.09.16 22:53:54)
Amerika ile saat farkının artması işim açısından çok kötü oldu.

  • fotrsapka  (08.09.16 23:24:28 ~ 23:24:57)
Orijinal saat kış saati olduğundan aslında kışa ayarlanmalıydı. Benim işyerim hem Avrupa hem Uzakdoğu çalışır, biriyle yakınlaştık-biriyle uzaklaştık...karışık. Hükümetimiz sağolsun artık her yapılan iş için öküz altında buzağı arar olduk ya, o yüzden kuşkuyla da bakıyoruz.

  • d max  (08.09.16 23:32:08)
havanın geç aydınlanmasını ve geç kararmasını çok seviyorum o açıdan çok mutluyum ama uluslararası olayların saati artık izlemesi zor hale gelecek özellikle sonraki gün okul varsa. ayrıca asıl amacın ben de arabistan'a yönelme olduğunu düşünüyorum o da rahatsız edici

  • nundu  (09.09.16 00:07:00)
Aynen ben de kışı seviyorum. Havanın erken kararmasını da. Gün daha uzun geliyordu...

  • mutlusismankedi2015  (09.09.16 01:28:05)
Hiç hoşuma gitmedi. Hava geç kararsın, gece hep daha çabuk gelsin isterdim.

  • sefil  (09.09.16 01:31:58)
havanın daha geç aydınlanması benim için süper bi şey ama geç kararacak olması da aynı ölçüde can sıkıcı. yazın bile sürekli "saat 7 oldu amk niye batmadı bu hala" deyip güneşe "kaç yaşındasın utanmıyo musun" bakışı atarak cıkcıklarken buluyorum kendimi. gerçi kışın bayağı erken batıyor, bir saat geç batması çok da can sıkmaz sanırım.

onun dışında şampiyonlar ligi maçlarının 22:45'te başlayacak olması tam anlamıyla facia. bu büyük sıkıntı.
  • der meister  (09.09.16 01:39:13)