Özünüzde nasıl insanlarsınız?

Hani ozunde iyi bi insandir denir ya, normalde kotu ama özünde iyi olan insanlar yani

Sizde durum nasil beyler?

Mesela ben özümde cok tatli bir insanim ama genel olarak özümü ortaya çıkarmıyorum sanırım

Kötü ama özünde iyi insan yok.

  • hasmetizm 2046  (08.09.16 20:13:03)
bana sırtınızı dönmeyin anında satarım arkanızdan da konuşurum
böyle pis bir adamım özümde de iyi falan değilim. Çıkarcı nalet adamın tekiyim.

  • basond  (08.09.16 20:14:29)
Ustun geldigi an insani itin gotune sokan tipler var mi aramizda? Örneğin pes attik ve farkli yendiniz, on yil nasil da koydum cok pis soktum diye gezer misiniz

  • kosun lan mevzu var  (08.09.16 20:17:00)
özümde rüyamdaki insanım. rüyamda dün gece birinin saçından tutmuşum yerlerde sürüklüyordum. bana yalvarıyordu yapma diye. ama görünüşümde sevgi pıtırcığıyım. rüyamda hep bir canlıya zarar veririm, uyanınca ağlarım. evet deliyim.

  • for day to break  (08.09.16 20:17:58)
ben iyi de değilim kötü de değilim diye düşünüyorum. bi de tabii neredeyse her şey için geçerli olabilen "kime göre neye göre" sorusu var. örneğin genel olarak suriyelilere karşı önyargılıyım ve kendi ülkemi geçtim avrupa'nın göçmenlik politikasına dahi karşıyım ama bireysel olarak bi suriyeli gördüğümde, eğer İNSANlarsa elimden geldiğince iyi davranmaya çalışırım. şimdi nette suriyeliyle ilgili olumsuz bi şey yazınca ırkçı ve faşist oluyoruz. öte yandan, dönüp sümüğünüzü atmadığınız suriyeli bebelere ben kıyamıyorum, sohbet ediyorum. toplu olarak politikalarınızın amk diyorum, suriyelileri geldikleri yere gönderin diyorum ama bu demek değil ki sokakta gördüğüm suriyeliyi depiklicem. ee iyi miyim ben şimdi kötü mü?

bu arada bu sadece bi örnek, suriyeli çocuklarla sohbet etmiyorum tabii onların amk, yaşasın kötülük ve ırkşılık
  • der meister  (08.09.16 20:19:17)
insanları itin götüne sokmayı pek beceremem. hep kendimin girdiğini hissederim sokmak istediğim yere. sonra sinirden tırnaklarımı yerim. bazen sokacak gibi olurum bu sefer de iştahım gider.

  • for day to break  (08.09.16 20:19:29 ~ 20:20:48)
özümde toparlak, sevimli, sempatik biriyim. yardımseverim, kadirşinasım. gerçek hayatta özümdeki gibi değilim. mendeburum, agresifim, üzücüyüm, hayalkırıklığıyım. ayrıca mesaiye kaldım, o yüzden şu an ek olarak kalp kırıcıyım.

yine de anketçi duyuruculara başarılar diliyorum, özünde iyi olan kazansın.
  • evde liyakat kalmamis  (08.09.16 20:23:06)
Özümde sakın sessiz ve uyumlu biriyim. Bazen insanlara çok soğuk davranırım yakınlaşma istemediğim için. Bazen de saçma sapan şeyler anlatıyorum saçmalıyorum. Genel olarak depresifimdir. Slow şarkılar dinleyip suratımı asar otururum

  • kablelvuku  (08.09.16 20:26:27)
Kablelvuku otobus ifsanda goruldugu kadariyla o sıfatla kotu insan olma ihtimalin yok. Ne zaman nickini gorsem tavuk doner ismarlayasim geliyor

  • kosun lan mevzu var  (08.09.16 20:28:01)
Özümde tam bir çirkefim. Çok acayip. Ama bunu hiç söylemiyorum tipim çok tatlı ve masum, insanlar kendileri keşfedince büyük şok oluyor onlar için.

  • malwethiel  (08.09.16 20:28:50)
bencil

  • shotgunwoman  (08.09.16 20:34:20)
Hem tatliyim hem gicik hem de sinirliyim.

  • cabiday  (08.09.16 20:40:57)
Kişisine göre bir öze sahibim. Çok sevdiğim deger ve saygı duydugum birine yada kişilere karsı oldukca sevecen hep veren sakin uyumlu falan filan. Ama bu durum tam tersi insnalara yönelik olursa pinti, agresif, saldırgan, Bok gibi bir insan oluyorum. Ya bunun içinde zarar vereni de katarak söyledim sıfatları :)

  • fıytfıyt  (08.09.16 20:41:20)
gecimsiz

  • balpolen  (08.09.16 20:43:45)
Özümde biraz üzgün bir insanım galiba, bilemiyorum...

  • burka  (08.09.16 20:46:57)
sanırım ben kötüyüm. acı ama evet.

  • tughan  (08.09.16 20:50:57)
kötü

  • lonelyman  (08.09.16 20:56:51)
sinirli, tahammülsüz, soğuk biriyim. ama aşırı merhametli de bir insanım. mıçmıç olmayan merhametli. dünya barışı doğa falan takarım baya. dışardan da böyleyim, sadece özümde değil.

  • jonestown  (08.09.16 21:02:11)
Kötü, egoist

  • petekpare  (08.09.16 21:06:00)
insanlarin genelini sevmiyorum.
cogu aptal geliyor.
zeki olmayan insanlara tahammul edemiyorum.
sanattan anlamayan, estetik hic bir kaygisi olmayan, en son ne zaman kitap okudugunu hatirlamayan, muzik zevki gelismemis, sadece piyasanin pompaladigi seylerin tuketicisi, yuzeysel insanlar midemi bulandiriyo.
bazen kendimi kibirli buluyorum ama sonra bunun kibir degil, vasatin hakimiyetine karsi olan bir tepki oldugu sonucuna variyorum.
  • rentts  (08.09.16 21:38:39)
İçten pazarlıklı, vurdumduymaz, haset piçin biriyim. Dışta ise cemiyetin sevilen simasıyım.

  • kargn  (08.09.16 21:47:46)
çirkefim. konuşarak çok güzel can yakar itin götüne sokarım insanları. haksız olduğum halde üste de çıkarım. bu yanlarımı bastırıcam diye yoruluyorum çoğu zaman.

  • rayde  (08.09.16 22:02:19)
dışarıdan normal, mutlu, kalp kırmamaya çalışan, sınırları olan.

özümde ise kuyruğuma basıldığı vakit yada sınırlarım aşıldığı vakit, dünyanın en kötü insanı olabilirim. tam bir hollywood villain'ine dönüşebilirim.
  • false pretension  (08.09.16 22:06:28)
Özüme sor bana niye soruyon

  • chiper  (08.09.16 22:39:28)
asiri merhametli ve duygusal biriyim ama fayise gibi de duruyorum. tipim olayı bozuyor yani.

  • madeleine elster  (08.09.16 23:25:17)
genel olarak içimdeki kötü düşünceleri bastırmaya çalışan biriyim, geçimsizim, kimi zaman bencilim, bazen inanılmaz duygusuz olabiliyorum. soğukkanlılığım beni ürkütebiliyor. iyi olduğum taraflar vardır fakat genel olarak kötü üste çıkıyor bende.

  • nice tnetennba  (09.09.16 00:43:52)
Deneysel.

  • shadowcat  (09.09.16 00:48:59)
özümde duygusal bir insanım ve bilinçaltım bu konuda çok kuvvetli ama sanırım bunu pek göstermiyorum.

  • duyond  (09.09.16 01:08:42)
uzunca bi süre kitap okuyup içe dönük yaşadığımdan olabilir, hikaye karakterlerinden derleme bir karakterim oluştu. bazı iyi şeyler için etrafımdakileri şaşkına çevirecek kadar çaba harcarım. yardımsever, mesafeli ve empati duygusu yüksek bi birey olduğumu sanıyorum, çevremdeki insanlar çok sevildiğimi düşündürtüyorlar bana devamlı, buna da bi nevi bağımlı oldum karşılığını coşup coşturarak veriyorum ama eski zamanlardan kalma bi alışkanlıkla yalnızken veya yalnızca eşimleyken (güvenlik eklemesi) çok daha mutlu oluyorum. bana güvenip de toplu halde gezmeli tozmalı plan yapılmaz.

  • kaichi  (09.09.16 01:20:05)
özümde tam anlamıyla çok minnoşum.

  • bruceandwayne  (09.09.16 02:32:19)
özümde hüseyin'im ama gel gör ki dışarıdan tam bir mahmut.

  • Apocalypse  (09.09.16 02:53:23)
bütün insanlar doğuştan kötüdür... güven bir tür hissel yanılsamadır ve din tek gerçeği söylemelidir; doğuştan kötülük!

  • bardakigüneşgözlüğü  (09.09.16 03:13:08)
@bardakigüneşgözlüğü, bilim tam aksini söylüyor. bebeklerle yapılan çalışmalar bizlerin doğuştan iyi ve adil olduğumuzu gösteriyor.

soruya cevap:
iyiniyetli, barışçıl.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (09.09.16 07:59:22)
iyi ama herkesle muhabbete girmiyorum. insan bencil bir varlik oldugunu gunumuzde daha cok belli ettigi icin, konusmak veya yuzune bakmak bile fazla bazilarina.

  • evimin paspasi  (09.09.16 08:11:14)
özünde kimseyi takmayan, bencil ve hayattan soğumuş biriyim ama böyle davranmıyorum; beni tanıyanlar tam tersi olduğumu düşünür. çünkü beni en iyi tanıdığını düşünen insanın bile beni aslında tanımadığını düşündürecek derecede kapalıyımdır.

  • baba jo  (09.09.16 08:19:57)
ekşi duyuru ahalisi olarak özümüzde kendimizden bahsetmeyi ve anket doldurmayı seven insanlarız.

  • for day to break  (09.09.16 08:43:02 ~ 08:44:07)
değilim

  • sameidiot  (09.09.16 08:47:18)
Efendi bi adamım özünde, herkes sen çok iyi birisin diyor. Ama ben artık nefret ediyorum bu çok iyisin lafından. İyiyim ama hep paketlenmek için çok iyisin etiketi yapıştırıldığı için artık iyi olmaktan vazgeçicem

Rrrroospu çocuğunun teki olucam bundan sonra, o kız arkadaşınızla kavga ettikten sonra omzunu yasladığı Meriç olucam, itin teki olucam.
  • thunderlips  (09.09.16 10:20:09)
kara melek asffdfgfdg

  • kül  (09.09.16 12:26:58)
@hayat aklini savunacak bir filozof üret çin in ilk imparatoru beş kralligi birlestirdikten sonra kast sistemine dayali konfüçyüsçülüğü yok saymis ve yeni bir din ögretisi gelistirmistir: doğuşan kötülük!işte saygı duyulacak bir imparator.

  • bardakigüneşgözlüğü  (09.09.16 14:47:34)
Herkes de basimiza tontis kesiliyor ya

  • kosun lan mevzu var  (09.09.16 15:00:03)