Adaptör Akım Değerleri

10VDC 0.85A ile çalışan bir atari için 1.2A'lık bir adaptör fazla mı olur. 1A mı almam uygun olur ya da uygun değeleri nedir? Amper çok olursa atarinin içindeki sigorta atar mı?

sorun olmaz. akimi yuk ceker, yani atari ceker. voltaj degerleri uygun oldugu surece 50 amperlik adaptor de alsaniz calisir. atari kendi ihtiyaci kadar akimi ceker.

  • icim urperiyor  (08.09.16 14:11:42)
Adaptörün voltajı aynı olmalı, amperi ise aynı veya daha fazla olmalıdır. Amperin fazlasının hiçbir sakıncası yok. Hatta amperin aynı olması risklidir, yetmeyebilir veya ısınabilir.

  • mikro patlama  (08.09.16 15:09:10)
Peki elimdeki 1.2A ayarlı adaptörde 12VDC ile mi çalıştırayım, 9VDC ile mi?

  • heritage  (08.09.16 19:02:42)
9VDC ile mis gibi çalıştı.

  • heritage  (08.09.16 20:38:38)