Ciddi iphone sorusu

Selamlar,

bundan bir gun once BAE'nde iphone 6s fiyatlari su sekildeydi:

6s 16gb--2080 lira

64gb- 2400 lira

128gb- 2720 lira

Apple store fiyatlari bu. Ben de iphone 6s 64gb almayi planliyordum. Ekim basinda Turkiye'ye donecegim. Su an kullandigim telefon s3. Her turlu ihtiaycimi karsiliyor. Yani iphone'u sirf hazir yurtdisindayim, ucuz, bir daha boyle firsati ne zaman yakalarim belli degil diye aliyorum.

Dedigim gibi 6s 64gb a alistirdim kendimi. 2400 lira.

ama Iphone 7 cikinca kafam epey karisti.

Bugun apple store'da guncel fiyatlar su sekilde

6s 32gb (nedense 16gb versiyonunu kaldirmislar ve 32 gb versiyonu gelmis onun yerine) - 1760 tl

6s 128 gb (64 gb versiyonunu da kaldirmislar) -2080 tl

7 32gb - 2080 lira

7 128 gb- 2400 lira

durum boyle olunca kafam karisti. su an bir gun onceki planimdaki 2400 lira para ile iphone 6s 64 gb yerine iphone 7 128 gb alabiliyorum,

Ama gerekli midir bu 7? dedigim gibi s3 ile gayet istedigimi yapabiliyorum. ama telefon aldi mi suyunu cikarana kadar kullanan birisiyim. yeni telefon aldigimda en az 4 sene kullanirim ben onu.

size sorum kendinizi 2400 lira harcamaya hazirlamisken bu fiyata 7'yi mi alirsiniz yoksa kendinizi 2400 liraya 6s 64gb almaya hazirlamisken ayni telefonun daha buyuk hafizalisini 2080 liraya mi alirsiniz?

sizce almisken en son modelini mi almak faydalidir? yoksa kayserililik yapip daha ucuza bir gun once almis olsam gram uzulmeyecegim telefonu almak mi?

www.apple.com

fiyatlari burdan kontrol edebilirsiniz. (1 dirhem=0.8 lira)

6s 128 gb alırım. şu an öyle yapmayı düşünüyorum zaten..

  • nrmnm  (08.09.16 12:18:45)
O para gözden çıkmış. Ben en sonu alırım

  • gozu acik sevisen yahudi  (08.09.16 12:27:59)
ben olsam iphone 7 32gb alırdım. hafızayı çok mu kullanıyorsunuz bilmiyorum ama bana şuanda 16gb bile yetiyor. müzik online dinliyorum. büyük hafızalı oyunlar da oynamıyorum belki ondandır. bunu analiz edip almanız mantıklı ama paranız varsa 128gb alın tabi. ilerde model değiştirirken satacağınız zaman falan avantajlı olursunuz.

  • mr.goodcat  (08.09.16 12:43:43)
iphone 7 32gb alırım ben de olsam. bununla birlikte eğer kendinize almaktan vazgeçerseniz ben talip olurum o telefona :)

  • yokky  (08.09.16 17:55:24)