Sarhoşken neden koşamıyoruz ?

Dün akşam gece halısaha maçı var dediler, bilenler bilir bizim ev şehre bi' hayli uzak. O yüzden çıkıp hem yemeği dışarıda yiyelim hem de birşeyler içer sonra da maça gideriz diye çıktık yollara. Alkolün tadını biraz kaçırmışım, ama bilincim yerinde, yani kafadan 5^6 yı filan hesaplayabilirim kafa zehir ve kendimdeyim de, maç başlayana kadar sarhoş olduğumu farkedemedim. Maç başladı, ben yapıştırıyorum sağ açıktan sürekli pası alıyorum ceza sahasına giriyorum çat, düşüyorum. başka pozisyonda topu alıyorum çalımlarla sürüyorum, çat yine düşüyorum. böyle birkaç pozsiyondan sonra kalbim yerinden çıkacak gibi atmaya başladı, arabaya kendimi zor attım. önründe sarhoş olunca kusamayan ben arabanın koltuğuna uzanır uzanmaz istifra ettim. Neyse, benim en çok merak ettiğim şey, şut veya pas verecekken yere kapanmam. neden böyle olmuş olabilir ?

Beyincik denen vücudun denge merkezi uyuştuğu için.

  • utkumon  (07.09.16 20:13:30)
alkol sinir sistemini etkileyen bir zehirdir aslında. bu sebeple merkezi sinir sisteminiz, beyinciğiniz işlevsiz hale geldiğinden ötürü koordinasyon gereken hareketler yapamazsınız. hani sarhoşlara düz bir çizgi üzerinde yürümesini söylerler de yürüyemezler ya, aynı hesap.

  • jangbogo  (07.09.16 20:29:18)