ilk defa gözlük sordum, pahalı mı?

merhaba woody allen'lar,

bugün ilk defa optik gözlük soruşturdum (0.5-0.25 uzak). doktor camlarının anti refle özelliği olsun diye belirtti özellikle.

çıkan sonuç gözlük camı 390 tl (220 ye düşebilir dedi)
gözlük çerçevesi yaklaşık 250 tl (bu da düşebilir dedi, yani alıcıysan indirim yaparız demek istiyor galiba)

çok pahalı değil mi olm, niye böyle oldu?

Ben de böyle bir şey ödedim birkac ay once. Normaldir inşallah.

  • cabiday  (06.09.16 22:41:44)
cerceve tipi, hammadde, uretim sekli, kaplama ve marka fiyata etki ediyor

Begendigin gozluk ve teklif edilen camin markasi modelini soylersen cok mu az mi soylenebilir
  • azizakin  (06.09.16 22:43:22)
ben 450 liraya yaptırdım, normal bence. 5 sene gidiyor rahat.

  • nice tnetennba  (06.09.16 22:43:58)
çerçeve ve camın markasıyla cama yapılan işlemlere bağlı tamamen. aynı derecede gözlüğü 50-100 liraya da bulabilirsin, 1000 liraya da...

  • nrmnm  (06.09.16 22:44:07)
Mobildeyim, cerceve tipi derken markasi degil de tasarimini soruyorum;
Cercevesiz
Plastik
Ustu metal alti bos (misinali)
Tam kapali metal
Gibi
  • azizakin  (06.09.16 22:45:10)
TR'de nedense bu optik sektoru çok pahalı hatta fahiş (hayvani indirimlerin sebebi bu); Acelesi yoksa çerçeveyi aliexpress'den 15-20 dolara alın (3-4 haftada geliyor), TR'de aynısına uçuk fiyatlar veriyorlar, camı da fujima (piyasadaki performans-fiyat camı bence) marka olacak şekilde bir gözlükçüye yaptırın o da 200 falan tutar. toplamda 250-300 liraya gözlükçünün vereceklerinden daha güzel, kaliteli gözlükleriniz olur.

  • gezegen olan pluton  (06.09.16 22:49:14 ~ 22:50:34)
baktığım gözlükler çerçeveli(kemik) ve geniş camlıydı. metal çerçeve ağır olur diye istemedim.

  • zawisza  (06.09.16 22:50:43)
Git atasun'dan fiyat sor bu fiyatlar asiri kazik.

  • zoghurt  (06.09.16 23:05:07)
Verilen fiyatlar normal hatta ucuz diyebilirim.

  • turkuaz  (06.09.16 23:48:00)
Camlar bana pahali geldi biraz. Etrafiniza sorusturun birinin tanidigi mutlaka vardir , tanidik referansiyla gidince fiyatlar cok degisiyor. Ben en son 3 ay once, yillardir gozluk aldigimiz guvendigimiz optikciden camlarimi 140 tl ye almistim. Ankaradaysaniz adini vereyim hatta.

  • curukturpkokusu  (07.09.16 00:17:46)
Camlarim inceltilmis antirefleli yerli markaydi. Optikcimiz onceden ithal kullanirdi ama adini hatirlamadigim bu yerli markanin yuksek kalitede oldugunu soylemisti. Numara -2.5

  • curukturpkokusu  (07.09.16 00:19:40)
fiyat bence cok pahalı atasundan gecen sene yarı fiyatına aldım diye hatırlıyorum ve cercevesi marka bir cerceve.

  • kassiopeia  (07.09.16 00:21:46)
0.5 için gözlük mü takılır yahu :)
tabi estetik kaygın yoksa.

benim gözler 1-1.25 civarı araba kullanma dışında yakmıyorum gözlüğü bu yüzden cam çerçeve 80-90TL civarı bir gözlük aldım arabada duruyor.

eğer sen de sürekli takmayacaksan böyle birşey alabilirsin.
SSK Cam ücretinin az da olsa bir miktarını karşılıyor.
  • €xpolerer  (07.09.16 08:52:18)
ya aslında ben de numaramın daha büyük olmasını bekliyordum :) uzaktaki tabelaları okuyamıyorum, insanları da seçememeye başladım.

  • zawisza  (07.09.16 09:06:50)