Sarmısak Nasıl Yenir?

Merhaba

Sarmısakla pek aram yok ama bağışıklık sistemini güçlendiren önemli bir besinmiş.

Fakat bu meret nasıl yenir? Bir tanesini soyup ısırarak bir parçasını yedim ve sindirim sisteminde geçtiği noktaları fevkalade deneyimledim. İnanılmaz acı.

Sarımsağı nasıl yemek gerekiyor?

Saygılar

ben hiç bir şekilde sarımsak yiyemiyorum. abartı yiyeni de sevmiyorum.

her besin güçlendirir. sarımsak alternatiflerine yönelin. berries mesela.
  • kurnaz  (06.09.16 20:57:40 ~ 20:58:26)
genelde yutuluyor bir diş olarak. hap gibi düşün. önce sarımsağı at ağzına. ardından su, vs. birşey iç.

  • sutlu nescafe  (06.09.16 21:00:07)
yoğurda, yemeğe, salataya (taze börülce salatası misal) koyun. eğer çok acı geliyorsa zeytinyağında kızartın şööyle bi. çok abartmadan.

  • nice tnetennba  (06.09.16 21:01:18)
Alırsın sağlamından bir Taşköprü sarımsağı, çorbadan pilava sulu yemekten soteye uzanan geniş bir yelpazede yemeklerine katarsın, bu şekilde günde 2 diş sarımsak yiyebilirsin. Pratik sarımsak soyma aletleri var piyasada, kabuğunu soymakla bile uğraşmadan pörtletiveriyorsun parçalanıyor, tavsiye ederim.

  • candanag  (06.09.16 21:01:57 ~ 21:02:59)
Her yemeğe at 2 diş. Yumuşacık oluyor. Tadı belli olmuyor. Vitamini falan kalır mı bilmem.

En sevdiğim şekil, mercimek çorbasının yanında 1 dişi kemirerek yiyorum. Fare gibi yiyorum. Milim milim yiyorum.

Sarımsaklı ev yoğurdu bi de tabii ki
  • glamdr1ng  (06.09.16 21:02:19)
aluminyum folyoya sar, bir güzel közle. fırında ya da ocakta fark etmez. tam yumuşacık olana kadar. sonra yumuş yumuş ye.

ne acı kalıyor ne de koku.
  • babilbaligi  (06.09.16 21:11:43)
her şekilde, ama şu sarımsak ezici aletlerden alıp her yemeğe pişirirken katabilirsin hem daha lezzetli olur hem de kokusu gibi yan etkileri olmaz.

  • gezegen olan pluton  (06.09.16 21:25:12)
Sarmısak mı :((

Cevaba gelirsek normal yemege kavurup koyunca acilik ve koku olmuyo ben yapmiyorum da annem babam yemek yaparken oyle yapiyo sorun olmuyo
  • nundu  (06.09.16 21:26:37)
sarimsagi en guzel salata icinde yersin. sonra da guvec gibi yavas pisen yemeklerde guzel olur.

salata da guvec de basit.

domates, salatalik kup kup dograniyor, sarimsak da ince ince dograniyor. limon, tuz, zeytinyagi, arzuya gore ince dogranmis maydanoz ya da isterseniz kuru nane daha iyi gider.

onun disinda cacik yapin.

edit: sarimsagin kizarmisini pek begenmiyorum, aci oluyor, guzel olmuyor. fakat kizarmis patates, biber, patlican yanina sarimsakli yogurt guzel gider.
  • idexo  (06.09.16 21:46:47 ~ 21:49:37)
genelde şifadır ama sizin bünyenize yaramıyor olabilir.
hap gibi yutarak yiyecekseniz, bir dişi soyduktan sonra bıçakla hafifçe üzerine bastırarak suyunu salmasını sağlayın. şu an ayrıntı veremeyeceğim ama içindeki faydalı bir enzimi ancak hafifçe ezilince salıyormuş. löp diye yutunca olmuyormuş demişti bana bu işlerden anlayan bir arkadaşım.

bir de, türk sarımsağı alın. taşköprü mi diye muhakkak sorun.
  • kullanıcı adı  (06.09.16 22:15:10)