Ev sahibinden depozitoyu alma yolu

Selamlar, 3 sene önce tuttuğumuz eve 1250tl (1 kira) depozito vermiştik. Kira ödeme günümüz ayın 7si ve ekim sonunda evden çıkacağız. Kira şu an 1425 TL. kirayı hiç mi yatırmayalım? 1250 TL eksik mi yatıralım? yoksa tamamını yatırıp depozitoyu sonradan mı talep edelim? nedir bu işin oluru?

normali kirayi tam yatirip, cikinca evi kontrol ettirip depozitoyu almaktir. ama hayatim alinamayan depozito hikayelerini dinlemekle gecti. o yuzden ev sahibini arayip durumu anlatip son kirayi depozitoya sayin diyip eksik kalani yollayin. kafaniz rahat olsun.

  • brkylmz  (06.09.16 20:47:12)
kiradan depozitoyu du$ kesinlikle. onlar sana borclu kalirsa sixteen sene gelmez o para. muhabbetiniz normalse de bak boyle boyle evi gel gor istersen depozitoyu geri almalik bi olay yok dersin.

  • jedilance  (06.09.16 21:31:41)
ev sahipleri depozito vermeden son saniyeye kadar kira almak icin yirtinirlar. ev sahibiyle konus, depozitoyu hatirlat, uzerini yatiracagiz evi de su tarihte teslim edecegiz diye soyle. eger devam eden bir sozlesmeniz varsa yani tarihi dolmamissa bir de fesih sozlesmesi yapin.

  • idexo  (06.09.16 21:53:30)
tecrübe ile sabittir hiçbir ev sahibi depoziti tamamen vermez.Birde sen 1 kira bedeli diyorsun ama bazı şeref yoksunu ev sahipleri sen 1250 TL verdin şuan 1450 kiran o yüzden karşılamz diyebiliyor.

O yüzden son ay kira ödeme ve depozitten düş dersin.Çıkarkende evi aldığın gibi teslim edersin.
  • josefen  (07.09.16 10:13:11)
herkese teşekkürler. Ekim başında evden çıkıyoruz. Son kirayı 1250 TL eksik ödedik. Ev sahibiyle tartıştık falan ve en sonunda depozitoyu size zaten vermicektim diye itiraf etti. Sonra kirayı eksik yatırmamızı kabul etti, depozitomuzu tamamen geri almış olduk :)

Teşekkürler.
  • yilki ati  (10.09.16 21:45:39)
hatirlatma: sozlesmenizin tarihi gecmis miydi? devam eden bir kontratiniz varsa fesih sozlesmesi de imzalayin!

  • idexo  (12.09.16 10:51:44)