Erkeklerde corapsiz ayakkabı giyme modası

Kim uydurdu bu modayı? Çok kötü bir görüntü değil mi o ya? Bazıları babet çorabı giyiyor galiba ama o da ayni şey. Bana ayakları kokuyormus gibi geliyor. Tamam, herkesin hayatına kimse karışamaz da ne bileyim, kötü yanı. Az önce gezinirken gözüme çarptı; sokakta dolaşırken de böyle giyiyorlar artık.

Duyuru erkekleri siz seviyor musunuz? Giyiyor musunuz? Kadınlar siz ne düşünüyorsunuz? Beğeniyor musunuz?

Not: özellikle kundura tarzı olanlar için diyorum.

yazın bazen ben de öyle giyiyorum. ekseriyetle babetle. şort altına amele gibi çorap mı giyelim? temiz biriysen kokmuyor, niye koksun? koksa kadınlarınki de kokardı.

  • sir gawain  (06.09.16 12:48:35)
Ben su kundura tarzı olanlardan bahsediyorum bu arada. Sandalet ya da spor ayakkabıdan değil. Ben spor ve bez ayakkabıları spor çorabıyla giyiyorum.

  • fraise  (06.09.16 12:49:48 ~ 12:51:10)
ben çorap giymiyorum bazen ama bunu kimse fark etmiyor, normal spor ayakkabı giydiğimden. kokuyor evet.

  • bardakigüneşgözlüğü  (06.09.16 12:50:11)
Brnim ayaklar yara oluyor öyle, giymem asla, çirkin de görünüyor evet

  • tum haklari saklidir  (06.09.16 12:51:04)
Kisa corap giyilir sortla da.

Babet corabi, bi zahmet erkek olan giymesin.

Corapsiz da olmaz. Hos degil.
  • brad pitt  (06.09.16 12:51:09)
Babet Çorabı giyiyoruz rahat oluyor valla her ayakkabı ile giyiyorum bence estetik duruyor. Estetik durması çorap ile alakalı değil üstündeki pantolonun paça darlığı ve boyu ile alakalı.

Bilekten 2cm yukarıda 17-18 Cm paça ile son derece estetik olur ama sen tutup boru paça pantolonu katlayıp giyersen, piknikte dere geçecek çorapsız baba figürü olur.
  • gozu acik sevisen yahudi  (06.09.16 12:55:06)
misal bende şu ayakkabıdan var:

lastikpabuc.com

bu ayakkabı şortun altına çorapla giyilebilir diyen göz zevkim var demesin. ya çorapsız ya da babet şart, bu tarz ayakkabı şortla başka türlü giyilmez. sonuç olarak ayakkabıya ve üstüne ne giydiğime göre değişiyor.
  • sir gawain  (06.09.16 12:57:41 ~ 12:58:56)
normal paça pantolon bulamadık haftasonu. erkek modası femininleşiyor gittikçe. problem değil feminenleşsin, böyle de güzel, yakışana yakışıyor da abi eski usül de çalışın biraz milletin babası amcası dayısı var

edit: babama doğumgününde bi ayakkabı aldım. ayakkabının üst kalıbı öyle bir şey ki spor çorap giysen "ben burdayım" diye bağırıyor (pantolon paçasından bağımsız), çorapsız giyilmez (deri ayakkabı). mecbur adama babet çorabı aldık. aklıma geldikçe gülüyorum :D
  • la noix  (06.09.16 13:00:12 ~ 13:01:49)
Babet çorabı denen şeyi hiçbir güç bana giydiremez.

  • utkumon  (06.09.16 13:01:03)
sadece şort ve 1-2 tane paçası hafif kısa ve boru olmayan pantolonumun altına babet çorabı giyiyorum ve bundan rahatsızlık duymuyorum. babet çorabının şekilleri var; spor babet çorabı

cf.kizlarsoruyor.com bu şimdi kötü bir görüntü mü allah aşkına ? feminen mi yapıyor bizi nedir yani ?

çorabın görünmesini sevmiyorum ve böyle bir yol varken de giymiyorum. çorap giyince ilginç olarak özgüvenim 0'a iniyor napayım. bir yere gittiğimde de çorapları ayakkabının içine bırakıp içeri giriyorum normal çorap sonuçta koku falan yok rahat olun.
  • hayati cozemeyen adam  (06.09.16 13:01:32)
yazlık yerde değilsem çorapsız terlik bile giyemiyorum la ben.
en olmadı kısa çorap giyerim.
ama ne çorapsız ne de babet çorabı ile ayakkabı giymişliğim yoktur.
  • seyduna6687  (06.09.16 13:01:45)
bütün arkadaşlarım o ucube babet çorapları ile dexter giyiyor. ben hala geleneksel kısa çorap ile spor ayakkabıda inatçıyım. eve girince iğrençler ötesi bir manzara. zemine bakamıyorum arkadaş, yürüdüğüm yere bakamıyorum ya. hepsine yazıklar olsun
insanlığa olan inancımı hepten yitirdim artık.

  • naberabi  (06.09.16 13:03:24 ~ 13:10:10)
Babet çorabı giymedim, giyene karışmıyorum ama yakışmadığını da dile getiriyorum.

galeri13.uludagsozluk.com

Çorapsız hayatta ayakkabı giymem, kokudan falan değil de o his hoşuma gitmediğinden o da.
  • chicha  (06.09.16 13:04:17)
spor ayakkap giyiyorsam soket çorap giyerim de timberland tarzı ayakkabı giyiyorsam babet çorabı giyerim. şort altına bu tabi.
normal çorap giysek bu sefer çorap görünüyor diye şarlarsınız. size de bir şey beğendirilmiyor arkadaş.

  • cekilmis gayfe  (06.09.16 13:05:24)
Sevişen yahudi ve cekilmis gayfe +1
Kunduranın içine giyeni görmedim. Dexterin içine giyiyorum ben de.
Ama o ayakkabının çıkması gereken bi durum olursa(eve girmek vs.) herkes bir anda senin ayaklara bakıyor. Komik oluyor :)
  • bir3iki7  (06.09.16 13:10:35 ~ 13:11:38)
Birak allahaskina, moda falan denmez ona. Cildirmis onlar.
Erkek modasi feminenlesmesin, boyle guzel degil. Hic yakismiyor. Yok yakisiyor olsa istedigi kadar feminenlessin de sorun hic mi hic yakismiyor olmasi.

  • stavro  (06.09.16 13:11:39 ~ 13:12:43)
babet çorabı giymem, giyenle dalgamı geçerim. bir amaca hizmet ettiği için çok şeetmem gerçi, "pedikürünü geçirdin de mi saklıyon zuhaha" falan der geçerim.

babet çorabı giymeyi gerektirecek ayakkabı almayarak bu sorunu aşıyorum ben, mis!
  • baba jo  (06.09.16 13:14:32)
sadece bir gün çorapsız giymek zorunda kaldım ve o günden beri topuklarım nasırlı geziyorum. güzelim ayaklarım mahvoldu.

  • aydogank  (06.09.16 13:17:49)
Berbat

  • fragile lady  (06.09.16 13:18:33)
Özellikle kısa paça pantolonla makosen ayakkabı çıplak ayakla korkunç duruyor.

Bir de bu moda olabilir yakıştıran tarzına giden giyer de, la noixin dediği gibi başka seçenek yok.
  • hair freak  (06.09.16 13:19:37)
geçen hatunla düğündeydik, bir eleman vardı böyle cıbıl ayak sanki, paça yukarıda, ayakkabı kundura/klasik gibi, en sevmediğim görüntü, herhangi bir insan bana o kombini "tarz" olarak kabul ettiremez, dalgamı geçer gülerim.

Bu arada erkek modası feminen bir hale geliyor iyice, bir de homofobik olarak görünmek istemem ama başlığı bile var (bkz: ılık modası yüzünden düzgün pantolon bulamamak ) diye, hak verdim.
  • devorgilla the gunslinger  (06.09.16 13:20:02)
bugün babet çorabı giyen erkek yarın vurdurur bile. ama bana bugünden vurduruyorlar gibi geliyor.

  • del piero10  (06.09.16 13:20:22)
takım elbisenin altına babet çorabıyla giyiyorum çorap görünmüyor. gayet de yakıştığını düşünüyorum.

  • skyangel  (06.09.16 13:22:10)
çorapsız ayakkabı giyemem. yazın yürüyorsa insan o ayak terler.

fakat, eğer kadın da çorapsız ayakkabı giyerse terler ve buna bağlı olarak kokar. ekstra bir mantar ya da koku yapan başka bir şey yoksa. bunun kadını erkeği yok, başka şeylerin de olmadığı gibi. bu kadına yakışıyor erkeğe yakışmıyor çünkü kadın zariftir mantığı da cinsiyetçi bana kalırsa. biri uydurmuş zarif diye bir şey, hop genel geçer olmuş neredeyse. ayak işte, zarifi mi var? bu kıl tüy mevzusunda da böyle. bilmesek inanacağız yani. kadın zarifmiş de babet çorabı erkeğe yakışmıyormuş da... bundan 20 sene önce de küpe için vardı bu mevzu. ondan önce başka bir şey için. alışkanlıklar aynı konular farklı.

ben de pek alışkanlıklardan vazgeçemiyorum o ayrı. fakat kimseye de bakmadım. yani bunun bu kadar yaygın olduğundan haberim yoktu. ama şöyle bir şey var ki, o dar pantolonları tekel haline getirenlerin allah belasını versin. pantolon bulamıyoruz resmen. o kabine girip pantolon denemek işkence yemin ederim. bir pantolon bulursam 3-5 tane alıyorum anında. çünkü onlar da bitebilir. kolumdan geçmeyen pantolonun bacağımdan geçmesini bekleyenlere lanet okuyorum. yok sen yine üret tabi. ama ötekinden de üretsen ya keşke.
  • windowsguvenlikduvari  (06.09.16 13:24:12 ~ 13:28:32)
Olm ben hala bol kot pantolon giyiyorum kaldi ki dar paca kisa bilmem ne..

Almam da giymem de giyeni de sevmem.

Bence tisortler de son donemde cok gereksiz sekilde kisa ve dar. Tisortu giyiyorsun düdük gibi kaliyorsun

Bol kiyafetler iyidir. Selamlar.

90li yillar ne rahatti lan tisortlerimiz koltuk altimizdan sarkardi. Super.
  • kosun lan mevzu var  (06.09.16 13:24:46)
Skyangel, yapma bunu. İşte asıl sevmediğim görüntü o benim :(

Bir de erkek ayakkabı çeşitlerini pek bilmem; kundura dediğim şey başka bir çeşit de olabilir. Spor ayakkabı değil, onu biliyorum sadece.

Krem peynir, dediğin gibi asıl sorun pantalon olabilir.

La noix, ahahahha :) bizimkine renkli gomlekleri zor kabul ettirdik, babet corabini hayatta giymez.
  • fraise  (06.09.16 13:24:54)
bi çorap üzerinden ne ılıklığımız ne vurdurmuşluğumuz kalmış vay be.. bu gözler neler gördü o tesbih sallayan maço abileriniz dibini nasıl dövdürüyor bir haberiniz olsa..

ekşi bile bir çorap üzerinden bu kadar anlam çıkarıyorsa toplumdan pek de bişey beklememek lazım. helak olalım yok olup gidelim cidden.
  • hayati cozemeyen adam  (06.09.16 13:26:33)
bakkala piajamayla gitmek gibi usengeclikten yapiliyorsa, kisa zaman ve yakin mesafeler icin caizdir. gun boyu o sekilde dolasmak gunahtir.

  • idexo  (06.09.16 13:30:49)
www.google.it

niye yahu.
takım elbisenin sıkıcılığını atıyor bence tek başına ((

ayakkabı da bu ))
www.google.it
  • skyangel  (06.09.16 13:40:33 ~ 13:44:04)
Spor ayakkabi ve yazlik o dexter falan tarzindaki pabuclarda heleki kapri sort giymissen corap cok kötü duruyor. Corapsiz asla giymem. Gorunmeyen corap sart babet bs tarzi. Klasik ayakkabi corapsiz igrenc bence. Erkek adamin bileklerini pantalon altindan gostermesi basli basina garabet bence.

  • trejemu  (06.09.16 14:04:57)
@trejemu niye corap cok kotu olsun? bence sorun yok.

img.cinemablend.com
  • idexo  (06.09.16 14:11:31)
şort altına hariç giymem, özellikle kumaş pantolon altına giyenlerin hepsini bi gemiye doldurup açıklarda batırasım geliyor öeh

  • mirty  (06.09.16 14:40:29)
Şort da olsa çorap giyerim, kısa çorap giyerim. Ayakkabıyı çorapsız giydiğimde huylanırım, rahatsızlık hissi oluşur, ayağım kokmasa da kokuyormuş gibi hissederim, huylanırım yani. Ve yukarıda da denildiği gibi hiçbir güç bana babet çorabı giydiremez.

  • wilhelmwasmuss  (06.09.16 14:41:28)
giyiyorum. kundura tarzı ayakkabı zaten giymem. spor ya da bez ayakkabı içine babet çorabıyla giyiyorum. yani uzun ya da kısa çorapla giyilemeyecek ayakkabılar var, onlarla birlikte giyiyorum. çok da normal ve iyi bi şey ayrıca. giymeyenler kötü görüntü oluşturuyor asıl.

çorapsız giyen pek yoktur zaten. hem koku yapar, hem rahatsız eder muhtemelen.
  • nathanieltroy  (06.09.16 14:46:13)
giymiyorum, babet çorap da giymiyorum. askılı da, akşam, sabah farketmeksizin şapkayı ters de takmıyorum.

  • Apocalypse  (06.09.16 14:47:36)
neredeyse 10 seneden fazladır dexter ayakkabı giyiyorum ve bunu çorapsız giyiyorum. üstüne de kot şort ile şahane oluyor. bu sene temmuzda başladım kombinasyona ve ekim ortasında havalar soğuyana kadar böyle takılabilirim. şehirler: izmir ve antalya.

  • rain when i die  (06.09.16 14:48:36)
bazı erkekleri baştan diskalifiye etmek için bu tür babet çorabı/bilek üzerinde biten pantolon gibi moda geliştirdi gizli güçler, başka bi açıklama bulamıyorum.

  • sayns  (06.09.16 15:35:44)
Erkeğim. Paçaları kısa, çorapsız ayağını gösteren tipler bana komik geliyor.

Amerikalı arkadaşım türk erkekleri gay gibi giyiniyor dediğinde sittir lan demiştim de meğer haklıymış, şimdi görüyorum.
  • zoghurt  (06.09.16 18:09:22)
belki sizin yaptığınız gibi dışarıdan gelen yorumları, nasıl göründüğünü umursamıyorlardır en makulu olaraktan. böyle şeylere neden takılınır hiç anlamam. hayat böyle şeyleri keskin çizgilerle yorumlamak için fazla kısa. mesela beyaz çorap giyen erkekleri de eleştirirler hatta kırolukla suçlarlar. bunu da hiç anlamam.

bileğin etrafını kapatan kumaş miktarını azaltmış oluyorlar en basit haliyle. giyimin eleştirisi olmamalı. isteyen ispanyol paça pantolon giyer dolaşır, isteyen maykıl ceksın gibi paçası kısa pantolonlarla mesela. insan kendi için giyinmelidir. dışarıdaki gözler için değil.
  • matrix  (06.09.16 18:21:10)
Kosele veya kundura ile giylen kisa paca 30 yillik hayatimda gordugum en igrenc moda.

Sort ve kisa ayakkabi ile giyilen babet corabi problem degil. Ben de ayakkabisiz goruntusunu sevmiyorum, o yuzden bi eve girdigimde cikarip ayakkabinin icine birakiyorum, sonra cikarken tekrar giyiyorum. Babet corabini giymesi ve cikarmasi kolay.
  • feedback  (06.09.16 20:39:39)
@matrix boru paça pantolon yok piyasada. tabii ki bu durumda eleştirilir milletin ne giydiği

  • la noix  (06.09.16 21:49:24)