Taşınabilir HDD açılmıyor.

Ailecek kullandığımız resimlerimizin yedeğini aldığımız bir harddisk vardı. Bugün işim düştü bakayım dedim, içindekiler yerine bunlar karşıladı beni. Bu adımdan sonra ne yapmak gerekiyor? Daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadım hiç. Gümlememiştir inşallah, dolu gözüküyor çünkü.

bir yeni winrar dosyasi olustur diskin icinde ve gezmeye basla bakalım. klasörler görünmez olmuş olabilir.
winrar degilse baska bir file manager programı deneyin.

  • 1adam  (06.09.16 12:28:54)
sanki biri tüm hdd yi format atmak için windows usb si şeklinde biçimlendirmiş. dosyalar bana onu anımsattı.

  • bardakigüneşgözlüğü  (06.09.16 12:47:15)
bardakigunesgozlugu +1
kurtarma programlarıyla deneyebilirsiniz belki.

  • sutlu nescafe  (06.09.16 12:54:44)
üzerine çok bir şeyler yazmadan kurtarma programlarıyla kurtarabildiklerinizi kurtarın.

  • oz suser  (06.09.16 12:55:38)
evet salak kardeşim ümüğünü sıkınca itiraf etti. bildirim çıkmış da remove demiş aptal. şimdi sıfırlanmış nur topu gibi bi hdd var elimizde. kurtarınca da muhtemelen kurtarılmış dosya olarak resimler yarım yamalak çözünürlükleri mahvolmuş bi şekilde gelecek sanırım. hakikaten sikeyim yani.

  • aydogank  (06.09.16 13:08:57)
Kurtarma denenebilir, eğer sıfırlama için çok fazla veri yazılmadıysa çok büyük bir bölümünü hasarsız olarak kurtarabilirsiniz.

  • mikro patlama  (06.09.16 13:34:43)