Bir demet deniz börülcesi

Nasıl pişirirdiniz?

buharda azıcık haşla, üzerine zeytinyağı, bol sarımsak, keyfe göre limon ve kırmızı biber

  • kassiopeia  (06.09.16 12:23:47)
Suda haşlasam tadı gider mi ki?
Buharda haşlayabilecek ekipmanım yok gibi

  • tum haklari saklidir  (06.09.16 12:41:34)
haşladıktan sonra kılçıklarını ayıklaman gerekiyor, biliyorsun değil mi?..
sonrası kassiopeia +1, kırmızıbiber-1

suda da haşlayabilirsin, sıkıntı değil.. tuz ekleme ama, kendiliğinden baya tuzludur..
  • shubulubapshubaptishaluva  (06.09.16 12:41:35 ~ 12:42:11)
eğer bugüne yapman gerekmiyorsa üç beş liraya satılan süzgecimsi haşlayıcılar var, onlardan al.
www.hergunyeniurun.com

  • kassiopeia  (06.09.16 12:43:43)
tencereyi suyla doldur, kaynasin, su baya kaynadiktan sonra deniz borulcelerini sapindan tutup kaynar suyun icine daldiriyorsun, birkac dakika tutuyorsun suyun icinde butun olarak sapindan tutturulmus sekilde, sonra yine butun olarak sapindan tutup cikariyorsun, biraz soguduktan sonra hani adanada metrelik kebabin ustasi sisi kebaptan ceker ya ayni sekilde kilcigini cekip cikariyorsun. kolay bir islem degil, bence internette biraz video falan bakin oyle yap yoksa mundar olur borulce.
devaminda dedikleri gibi limon ve seytinyagi yeter. kendisi topraktan tuz cekiyor zaten, kendigiliginden tuzlu.

  • mavicorap  (06.09.16 12:49:54 ~ 12:51:03)
canlı yeşil rengini korumak için haşladığınız suya karbonat atın.

  • kibritsuyu  (06.09.16 12:55:03)
cabuk curur bu arada. ne kadar cabuk yapsan o kadar iyi. raki da al bar yanina.

  • jimicik  (06.09.16 12:56:24)
Tekila var ;(

  • tum haklari saklidir  (06.09.16 13:18:01)
eger metal bir kevgir/suzgec varsa tencereyi suyla doldurun uzerine kevgir/suzgec koyun icine de borulceyi atip kapagini kapatin.

kevgir: upload.wikimedia.org
  • idexo  (06.09.16 13:25:57)
Maalefes metal kevgirim yol, plastik var idareten ama sağlıklı olmaz o

  • tum haklari saklidir  (06.09.16 13:26:54)
metal olmasi sart, odunc isteyebilirsiniz ya da bir tane edinebilirsiniz bulmasi zor degil.

  • idexo  (06.09.16 13:27:36)
Bulması şu an için çok zor, biraz dağ başında yaşıyorum ben

  • tum haklari saklidir  (06.09.16 13:31:39)
bu firinlarin icinde uzerine tepsi koydugumuz metal raf oluyor onlardan yok mu?

images.hepsiburada.net
  • idexo  (06.09.16 13:52:49)
Hepsini okumadım belki aynı vardır kusra kalma. Kaynayan suya at, bütün sarımsak da üç beş tane, 6 dk sonra çıkar börülceyi. Temizle. Sarımsakları da sudan çıkar çatalla kolayca ez. Limon zeytinyağı ile sarımsakları karıştır. Börülcenin üstüne dök. Dolaba koy 3-4 saat en az beklesin. Afiyet olsun.

  • bir ileti paylastim  (06.09.16 14:04:58)
yahu suda haşlayın zaten. bütün lokantalar, mezeciler suda haşlıyor. suyuna da karbonat atıyor.

  • kibritsuyu  (06.09.16 14:32:39)