[]

Şebeke suyuna kireç filtresi

Şebeke suyumuz çok kireçli, dolayısıyla acayip leke yapıyor. habire porçözle temizlemekten helak oldum, kendi haline bıraktım :) çamaşır ve bulaşık makinesinde kullanılan deterjanlar zaten kireci ciddi oranda engelliyordur diye düşünüyorum (umuyorum) ancak lavabo/klozet/duş temizliği açısından şikayetçiyim.

nasıl bir kireç filtresi tavsiye edersiniz? koçtaş vb. marketlerde satılan ve basitçe su borusuna bilezik gibi takılan manyetik aparatlar var. tıraşmış gibi geliyor ama yorumlar ilginç şekilde olumlu. direk gidip şu içinde tuz gibi bir şeyler olan filtrelerden mi alsam acaba? maksat su lekesi olmasın, duş alırken daha yumuşak bir su kullanalım.

direk nokta atışı "şunu al" diyebileceğiniz bir filtre var mı? tesisatçıya taktırayım bitsin bu çile.

 
bilezik gibi takılan manyetik aparat dediklerin traş bir kere onu geç.

kireçli suyu yumuşatmanın yolu tuzdur; en kesin ve uygun çözümü bence oturduğun apartmana taktırmak ama yok onunla uğraşamam dersen bireysel olarak taktıracaksın.
  • kerhaneci keke  (06.09.16 12:47:37) 
evet bana da öyle geliyor bilezik gibi olanlar. site yönetimine söyleyeceğim, ana girişe taksınlar rahat edelim diye. olmazsa daireye giren hatta taktıracağım artık.

şu şeffaf, içinde filtresi olan, mavi kapaklı filtreler değil mi bahsettiğin?
  • orient blue  (06.09.16 16:57:30) 
evet yanlış hatırlamıyorsam üç tüp var bir tanesinde de tuz bulunuyor.


  • kerhaneci keke  (06.09.16 17:28:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.