Yıl olmuş 2016

8 saat elektrik kesilit mi ;(

Kışın daha uzun süreli kesintiler de bekleniyor, nasıl ısınacağım?
Soba kuramam, alternatif var mı?

tamam kömür sobası kuramazsın, ama ya katalitik soba, japon sobası?

mekan uygunsa küçük bir rüzgar gülü koyup kombi ve aydınlatma çalıştırmak da mümkün olabilir, ama biraz fantastiko.

p.s. yılla alakası yok, medeniyet düzeyine bağlı. dandik bir ortadoğu ülkesiysen kesilir.
  • babilbaligi  (06.09.16 11:45:30 ~ 11:48:57)
uc tane toprak saksiyi ic ice gecirerek bir isitma sistemi yapabilirsin. tealight mum ile calisiyor. ben denemedim ama kucuk bir odayi isitabilir deniyor.

boyle arat, videolara fln bak

diy heating system tea light
  • jimicik  (06.09.16 11:48:43)
Katalitik ile zehirlenmez mi insan?
Urkuyorum sanki ondan

  • tum haklari saklidir  (06.09.16 11:49:18)
ben 7-8 sene katalitik soba ile ısınan bir evde yaşadım.

hangi akla hizmet bilmiyorum ama, mal gibi tüpleri lpg istasyonlarında doldurtuyorduk. buna rağmen zehirlenmedik, bi sıkıntı da olmadı.

tabi sen adam gibi tüp al, bizim gibi hayvanlık etme.

hiçbir şey olmaz.
  • babilbaligi  (06.09.16 12:01:13)
tüplere takılan aparatlar oluyor. tüp sobası ya da tüp üstü soba diye geçiyorlar. katalitikten daha pratik.

yanan bir tüple aynı odada durmaktan rahatsız olur musun bilemedim ama tüpten başka da çare yok gibi.
  • sir gawain  (06.09.16 12:02:56 ~ 12:04:30)
Olurum, yangın tehlikesi daha yüksek, bulunduğum yerde çok fazla petrol ve türevleri bazlı malzeme var

  • tum haklari saklidir  (06.09.16 12:11:37)
o zaman mevcut kombiyi 1 gün kadar idare edecek jel akülü bir ups sistemi satın alacaksın. 1000 liraya falan bulursun. o ups senin kombiyi mümkün mertebe götürecek.

bence yakın bir yere ufak bir rüzgar gülü koymayı düşün. en azından ışıklar falan çalışır, ne bileyim.
  • babilbaligi  (06.09.16 16:39:29)
Kombi yok maalesef, klima ile ısınıyor, rüzgar gülünü araştıracağım, telefon ve laptop şarjı için işe yarayabilir

  • tum haklari saklidir  (06.09.16 17:38:51)