özgüven nasıl yükseltilir?

Özellikle kısa vadede, uzun vade için de tabii özgüven nasıl yükseltilir sizce?

öncelikle özgüvenini kıran şeyleri teşhis ederek. Sonrası kolay, hallederiz.

Ama kabaca tavsiyeler hep şu şekilde gelecektir;
giyiminize kuşamınıza dikkat edin,
şu günlerde başarılı olabileceğinizi bildiğiniz (elit olduğunuz konular) üzerinde çalışın
insan ilişkilerinize biraz özen gösterin(o kendiliğinden gelişecektir zaten)

eksisozluk.com
  • mete kudur  (05.09.16 23:36:55 ~ 23:37:33)
Kısa vadede telkin ile, sabah akşam kendime güveniyorum diye tekrarlayın, spor olarak bacak çalışın mesela squat çok işe yarıyor özgüven için:

Uzun vadede kilo verin yani yağ oranınız %15'in altına indirin, özellikle şeker ve karbonhidratı bırakın
  • gezegen olan pluton  (05.09.16 23:48:33)
başarılı olarak.

  • kurnaz  (05.09.16 23:58:35)
Kişisel bir anayasa yaparak bu sorun aşılabilir. Özgüven benlikle doğrudan ilgilidir. 1. madde "Kimsin?" sorusuna cevap olmalı. 2. madde "nasıl yönetiliyorsun?" sorusuna, 3. madde "kim yönetiyor?" sorusuna ve 4. madde de "2 ve 3. maddeler arasında sorun oluşursa nasıl bir vicdanla çözersin?" sorusuna cevap olmalı. Diğer maddeler de öyle şekillenip gidebilir. Süreç boyu bir çalışma bu.

  • zagem  (05.09.16 23:59:35)
Ilk asama kendini tanimak bence. Iyi ve kotu oldugun seyleri bilerek, ne istediginin farkina vararak, hedefler koyarak ve bu hedeflere ulasarak. Bi nevi basararak yukseltilir.

  • turuncu sufle  (06.09.16 00:03:22)
kendini aşağılayarak, olmasından korktuğun tedbirler aldığın şeylerin olmasına izin vererek, suratına tükürene yarappi şükür diye

mesela
www.youtube.com
  • dafaisss  (06.09.16 03:57:43)
Sonradan kazanılan özgüvenin biraz geçici olduğunu düşünüyorum. Belki de bende durum böyle bilmiyorum ama 3 sene öncesine kadar özgüvenim 1 ile 10 arası 3-4 iken, geçen sene 8-9 derecesine kadar yüksekti. Ama şu sıra 2-3-4-5-6 arasında her gün değişmekte. Genel olarak da berbat hissediyorum. Dönemsel mi bilemiyorum ama doğuştan özgüvenli olmakla sonradan kazanmak arasında uçurum bir fark olduğunu kesin.

  • Golden Ratio  (06.09.16 04:15:39)
Para

  • hasmetizm 2046  (06.09.16 07:46:33)
Götünü kaldırıp çalışarak.

  • arnold schwarzeneger  (06.09.16 10:08:07)
Eminönü taksim gibi kalabalık bi yerde durduk yere birol diye bağır.

  • unseal  (06.09.16 10:28:19)
  • cptxxx  (06.09.16 10:46:49)