yurtdışına para yollama

en basit nasıl olur ve aynı zamanda en masrafsız. göndereceğim tutar 3000 euro iban bilgisi vs. var geçen sefer enpara üzerinden denedim 2 gün sonra geri döndü böyle bir alıcı bulunamamıştır diye.

iban türkiyedeki ibanlar gibi uzun değil çok kısa swift yaptığımda iban kısa diye uyarı veriyor.
wu 200-300 euro istiyor.

yok mu göndermemizin bi çözümü? direkt şubeye gitsem yatırmak için çok masraf alırlar mı?

direk banka hesabına yollayın, en ucuzu öyle.

ülke neresi bu arada?
  • kurnaz  (05.09.16 20:20:18)
belçikaya göndericem tutarı banka hesabı dediğiniz, bizim ki gibi değil sadece iban var
BE27 0013 8401 5200 3 iban bu şekilde

  • England  (05.09.16 20:24:44)
numara eksik.
www.tuketicifinansman.net

şu şekilde olmalı.

bu arada bu miktarın iki katını geçen sene belçikaya ing banktan 100 liradan az bir miktara göndermiştim.
  • sttc  (05.09.16 20:41:14 ~ 20:53:20)
moneygram yada western union, basit formları var, alıcı ismine direkt gönderirsiniz anlaşmalı her bankadan kimlik bilgisi ve sizin yatırınca edinip vereceğiniz referans no ile çeker. çok pahalı olmaması gerek. moneygram 129 eur hesapladı belçika için.

edit: western union türkiye'de ptt ile çalışıyor daha uygundur tahminen.
  • kaichi  (05.09.16 20:51:31 ~ 20:53:24)
@sstc, baska bumara yok ki bu turkiye icin iban sanirim belcika icin daha kisa yani:) sizin gonderdiginiz iban bu dediginiz uzunlukta mi?

  • England  (05.09.16 20:54:42)
bütün iban'lar aynı uzunlukta değildir .

  • atacaksinfinke  (05.09.16 21:41:33)
IBAN ülkeden ülkeye değişir.
Alıcı bankanın adı ile swift kodunu bulman gerek.
Ondan sonra kendi bankan üzerinden SWIFT talimatı verebilirsin.
  • cakabo  (05.09.16 21:54:39)
Belçika IBANları kısa oluyor ama bu IBAN yine de yanlış.

www.ibancalculator.com

1 karakter fazla uzun. sondaki veya baştaki rakamları (belki yanlışlıkla verilmiştir) diye çıkarınca da checksum'lar tutmuyor.
  • 507  (05.09.16 22:59:14)
@507 aynen bu sekilde yaziyor banka hesabina giriste, bende ozellikle kontrol ettim o yuzden soruyorum sizlere

  • England  (06.09.16 07:59:18)
@507, evet simdi tekrar baktim verirlen yanlis verilmis, sorun bende degilmis sanirim. Sondaki 1 rakam fazlaymis diger 4 rakamda yanlis cikmis.

Bugun tekrar duzgun bi sekilde girerek deneyim, umarim becerebilirim.
  • England  (06.09.16 08:07:09)
yollamadan önce verdiğim linkten iban kontrolünü yap, orada dogru gözüküyorsa sorunsuz gider diye düşünüyorum.

  • 507  (06.09.16 13:36:30)