bu adamı nereye nasıl şikayet edebiliriz? (taciz içerir)

kuzenim (20, k) kendi bölümünün son sınıfından biriyle (25,e) yakınlaşmış okul kapanmadan önceki dönem, birkaç hafta takıldıktan sonra adam "bana gelsene sevişiriz"e bağlamaya başlamış konuşmaları, kuzen yanaşmayınca da bir süre sonra "seninle konuşmak istemiyorum" deyip iletişimi kesmiş (arada başka ne mevzular geçti ya da geçti mi bilmiyorum, kuzenim böyle anlatıyo olayı)

o zamandan beri de yaklaşık birkaç aydır, kuzenim adamı arayıp mesaj atıp duruyomuş ama hiç cevap alamamış. sonra adam yine kuzenim aradığında telefonuna cevap vermiş, yine konuşmak istemediğini ve artık aramasını istemediğini söylemiş. kuzen de tamam aramızda bir şey olmasın ama ben yine de seninle iletişimde kalmak arkadaş olmak istiyorum demiş. adam da "olur ama bana memelerinin fotoğrafını gönder, yüzünün gözükmesi şart değil" diyince de bizimkisi kapatmış telefonu.

telefonda söylemiş bunları, mesaj vs. yok.

olayın bu haliyle bir yaptırımı olabilir mi?

olmaz.

  • England  (05.09.16 15:08:44)
Burada şikayet edilmesi gereken sizin kuzen değil mi? Adamı taciz etmiş o kadar. Zorlamamış ki adam bir şeye.

  • petekpare  (05.09.16 15:10:20)
buralar karışır.

ben bu durumu tam olarak taciz diye yorumlamadım. adam iletişimde kalmak istemiyor, kadın ısrar ediyor. en son olarak adam da iletişimde kalacaksam böyle bir yörüngede olsun sinyali veriyor ve kadın bunu beğenmeyip reddediyor.

ee? sonrasında adamın bir ısrarı var mı? illa memeni görücem diye uğraşıyor mu?
  • ebonni eth atc  (05.09.16 15:10:36)
Valla kadinim ama adamda suc vb goremedim. Sormus sadece.

Ayrica israrla arayip msj atan da kuzeninmis, ortada taciz varsa kuzen tarafindan bence, adam cok net niyetini belli etmis. Bu acidan takdir ettim. Beklentiler uyusmuyorsa arkadas olunmaz zaten.
  • kuehles blondes  (05.09.16 15:11:11)
senin kuzenin aptal sanki. hatta aptalın önde gideni.

  • aklimdakisorular  (05.09.16 15:12:08 ~ 15:12:45)
Sorun kuzende.

  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (05.09.16 15:12:57)
Hiçbir yaptırım olmaz. Sevgili olalım ama sevişmeyelim modunda biri işte. Suçlu kendisi

  • ıch will  (05.09.16 15:12:58)
kuzenin neden adamı arayıp duruyor o kısmı anlamadım. hatta son cümleye kadar tacizciyi kuzenin sandım.

  • sir gawain  (05.09.16 15:13:03)
Kuzeniniz tacize devam ederse şikayet edilebilir sanırım. Adam bence de soğutmak için söylemiş olabilir ama pek ihtimal veremedim.

  • Adramelekhh  (05.09.16 15:13:41)
kusura bakma da senin kuzen ağır kezban gibi geldi. eh adam konuşmak istemiyormuş işte nedir bu yedekte tutma çabaları? "iletişimde kalalım" vs.

  • kaledekiyalnizlik  (05.09.16 15:14:37)
Kuzenin ağzına 2 tane çaksın bir büyüğü.

  • arnold schwarzeneger  (05.09.16 15:19:32)
kuzeniniz kaşınmış bence

  • sevisgenturk  (05.09.16 15:20:00)
tacize gel lol

  • niyeti bozuk http nesnesi  (05.09.16 15:20:05)
Adam bende mal bu demiş, buna rağmen kuzenin kezbanlığa devam etmiş. Bence şikayet ederseniz mesaj ve arama kaydından net bir şekilde suçlu çıkarsınız. Kasmayın, silin adamı.

  • lcha  (05.09.16 15:20:26)
taciz değil bu.

  • piremses  (05.09.16 15:22:20)
Adamin sucu ne burada ?

  • mirandaiam  (05.09.16 15:22:42)
siz ne yiyip içiyorsunuz?

birisine memeni fotoğrafını gönder demek neden taciz olsun? üstelik adamı arayan sensin. peşinden koşan da sensin.

deli misiniz, divane misiniz, çok mu film izliyorsunuz nedir.
  • merak ediyorum  (05.09.16 15:23:54)
taciz yok da akılsız bi kuzen var ortada.

  • elorelia  (05.09.16 15:26:10)
adamı şikayetten önce kuzene bir kamyon akıl fikir verilmeli. adam bunları söylüyor ise kuzen bunlara sebep olacak her şeyi yapmış olmuyor mu?

  • 1adam  (05.09.16 15:27:55)
kusura bakma ağır konuşucam ama kuzenin zihinsel gelişimini tamamlayamamış bence. bunu taciz olarak algılamak ya da şikayet konusu yapabilmek, böyle bir şeyi düşünebilmek bile absürdün ötesinde bi şey. kelimeler kifayetsiz. "sevişmiyosan görüşmicem" diyen adamı aylarca kovala, adam meme fotoğrafı isteyince taciz. asjfaklfş.

adam birkaç hafta sonra kuzeninin ancak seks için kabul edilebilir bir vatandaş olduğu kanısına varmış, çok belli. böyle birine hala arkadaş olalım diye yalvarıp, devamında böyle saçma bi şeyi yapan kuzenin de adamın pek yanlış bi karar vermemiş olduğunu gösteriyor gibi.
  • der meister  (05.09.16 15:28:39)
"o zamandan beri de yaklaşık birkaç aydır, kuzenim adamı arayıp mesaj atıp duruyomuş ama hiç cevap alamamış."

adam, kuzeni şikayet etmeli bence.

her duyduğunuz lafı tacize yormayın allaseniz, tacizin ne "olmadığını" öğrenin bi zahmet.
  • devilred  (05.09.16 15:29:02)
tacizci varsa kuzenin oluyor bu durumda.

  • cekilmis gayfe  (05.09.16 15:29:43)
adamin niyeti acik, kimseyi taciz etmemis. senin kuzen de bu niyeti bilip nasil bir arkadaslik ariyor? durumla ilgili mutlaka bir sey yapmak istiyorsaniz kuzeni bir psikologa goturebilirsiniz.

  • idexo  (05.09.16 15:32:39)
Demedi deme; bence kuzenin 1 ay sonra adamı yine telefonla mesajla taciz edecek. Şimdi adamdan hıncını almak için taciz diye yaygara koparıyor. Taciz eden kendisi.

  • mysticriver  (05.09.16 15:35:35)
olamaz, ayrıca taciz kapsamına da gireceğini sanmıyorum, kişisel olarak göz korkutabilirsin anca, bence kuzenin adamla iletişimi tamamen kessin, arkadaş kalma ısrarı neden? ki Adam niyeti belli etmiş zaten, uymuyorsa tamamen iletişimi kessin adamla

  • limoncello  (05.09.16 15:37:03)
adam kuzenin bir daha aramasın diye böyle bir mekanizme geliştirmiş işte.

senin kuzene bence gerekenler sırası ile nush, tekdir, kötektir.
  • teritori  (05.09.16 15:38:56)
Senin kuzen bu kafayla giderse iki güne kalmaz o fotoyu gönderir. Suçlu aranıyorsa ta kendisidir.

  • teknikekip  (05.09.16 15:40:43)
bence adam kuzeninden bıkmış ve kuzenin peşini bıraksın die böyle bir istekde bulunmuş, ciddi bile değildir bence adam yeterki düşsün yakamdan diyordu. adamds en ufak suç yok

  • oscar  (05.09.16 15:45:36)
(git: youtu.be )

  • bir3iki7  (05.09.16 15:50:15 ~ 15:51:26)
ben de sıkıntı kuzende demeye gelmiştim ama çoktan linç edilmiş zaten, geç kalmışım.

  • köstebek kurabiye  (05.09.16 15:56:57)
şu başlıktaki taciz içerir ibaresini kaldırsak mı? olayı yaşayan aynı zamanda yargılayıp suçlu buluyor ve cezasını keser gibi tacizci olarak nitelendiriyor. bir erkek olarak biraz irrite olmaya başladım o ifadenin hala silinmiyor oluşundan.

her şeyi bu kadar hızlı taciz diye etiketlemeye meraklı olmayın lütfen.
  • ebonni eth atc  (05.09.16 15:59:20 ~ 16:00:19)
yok ya kalsın gerçekten taciz içeriyor. ama kuzeni taciz ediyor sonuçta.

allah herkese akıl fikir versin. hadi kuzenin böyle bi salaklık yapıp "taciz" diye sana anlattı da sen nasıl bi akıl tutulması yaşıyorsun?
  • akatreil  (05.09.16 16:04:11)
Kusura bakmayin ama burada adamin bir sucu yok. SIkayet edilecek bir sey de yok dolayisiyle.
Yaptirim uygulanmasi gereken biri varsa o da kuzeniniz. Akillanmasi icin.

Edit: Bir kamyon soz soylemisler zaten, ben gec kalmisim.
  • stavro  (05.09.16 16:07:09 ~ 16:17:39)
valla olay taciz içeriyor ama daha çok kuzenin tarafından. tam tersi adam arama kayıtları + mesajlarla savcılığa gitse uzaklaştırma emri falan alabilir gibi geldi bana. bu konularda oldukça hassas olan biri olarak, burda biraz kekoluk kuzende bence. hayırlı olsun.

  • freya  (05.09.16 16:07:40)
Bu olay kaşınma ve kaşıma şeklinde gelişmiş, adam belli etmiş başta niyetini kuzenin de istemiyorum demiş olay kapanmış, daha ne diye arıyor adamı ? Kuzenden kaç yaş büyüksün bilmiyorum ama ağzının üzerine bir tane vursan belki aklı bir nebze yerine gelir.

  • elikası  (05.09.16 16:16:13)
kusura bakma da senin kuzeninin durumu biraz, böyle, nasıl desem; "ne pekmezim dökülsün, ne de popom...." gibi olmuş. adam şartlarını ortaya koymuş. kuzenin de, bile bile ladese koşarken oluşan tablodan ötürü bir de adamı "tacizzzzzz" diye cezalandırmak istiyor ama yok öyle bir dünya.

  • matrix  (05.09.16 16:37:23)
yalnız hakikaten kuzeniniz taciz etmiş. ısrarla aramak falan.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (05.09.16 17:43:48)
Ben mi yanlış okudum/anladım. Senin kuzenin adamı defalarca arayıp rahatsız etmiş adam açmamış açmamış. Sonunda bir telefonda ulaşıp senin kuzenin illa arkadaş kalalım demişte. Adam ondan sonra ** ** fotoğrafını gönder demişse. Bu işten siz zararlı çıkarsınız bence. :)

  • nohut  (05.09.16 18:14:06)
Böyle durumlarda kadının beyanı esastır usul olarak, zaten anlatım da o yönde olmuş. Doğrudan oradan gireceğim.

Adamda ağır bir gevşeklik durumu söz konusu elbette, o ayrı bir mesele ama "gönder gönder hadi gönder" "göndermezsen şöyle yaparım" durumuna gelmemiş olay. O zaman değişirdi, kuzenin aramaları da önemini yitirirdi ancak ısrar yok, psikolojik şiddet yok, taciz yok. Ve başından beri niyeti belliymiş, o yüzden kuzen epey yolunu yapmış bu durumun diyebilirim.

Maalesef kuzen tacizci bu durumda. Adam şikayet ederse uzaklaştırma cezası vs. bile alabilir.
  • sevgikusunkanadinda  (06.09.16 04:05:00)