şu ana kadar kullandığınız en dayanıklı en parasının hakkını veren alet

MErhaba,

bir ''şu ana kadar en x y'' prodüksiyonu ile yine karşınızdayım.

Benim icin bu alet bir adet lenovo z570, 2012 de almıstım hala kullanıyorum hatta su anda ordan yazıyorum. Alet kaç kere dustu, kaç kere uctu banamısın demedi. Evet bazı oyunları oynatmıyor ama o kadar da olur. VErdiğim paranın hakkını verdi.

ikinci olarak seiko saatim (kalp) benim canım saatim. çok seviyom onu. henuz 2 sene oldu ama hala yeni gibi.

sizin böyle aletleriniz cihazlarınız var mı? havuz olusturalım, belki bizde alırız.

iphone 4s. 4 buçuk sene oldu, tabii ki yavaşladı artık ve bazen kapanma, takılma gibi problemler çıkarıyor ama son 1 senedir böyle. yine de hiç tamamen bozulmadı ve en az 30 kez yere düşürdüm, hiçbir şey olmadı.

  • nathanieltroy  (05.09.16 13:56:31)
bizim evdeki çamaşır makinesi ( beko). tam bir şaheser. kardeşimin doğumunda almıştı annemler. kardeşim 20 yaşında.
tamirci ben bu makinadan daha görmedim. çalışması mucize diyor.

  • cabiday  (05.09.16 14:02:17 ~ 14:02:29)
Iphone 4, 6 senelik. Hala calisiyor, sarji su anki 5s imden daha iyi gidiyor. Kac kere nerelerden dusurdugumu soylemek bile istemiyorum. Ikinci telefon olarak kullaniyorum.

Onun disinda televizyonum, 6 yil oldu, bana misin demedi hala.

Yaklasik 7-8 senedir benle olan lafuma trekking botlarim. Su gecirmiyo diye dogada en hunharca yerlerde kullandim, hala bir dikisi bile atmadi. Tipi de cok guzel ^^

Gön marka deri cantam, 6 senedir benle, bana misin demedi, derisinde en ufak bir bozulma, renk degisimi vb yok.
  • kuehles blondes  (05.09.16 14:03:11)
Kindle
Bisikletim
20 liraya aldığım polar battaniyem
  • mutlusismankedi2015  (05.09.16 14:05:11)
Asus g75vx 3 yildir canavar.
Bmw 3.20i ED 3 yildir canavar.
Ipod classic 160gb 7 yildir canavar.
Nike sirt cantam 9 senedir yipranmadi bile.
Pierre cardin tisortum 5 senedir tek bir solma yok.

Ilk anda aklima gelenler.

Delonghi bco264 5 yildir sorunsuz.
  • bir ileti paylastim  (05.09.16 14:06:38 ~ 14:15:35)
@cabiday'in çamaşır makinesi +1. muhtemelen aynısı bizimki de. ufak tefek arızaları oldu, babam halletti.

ortaokulda babamın aldığı casio saat. çocuksu kaldığı için kullanmıyorum. 12-13 yıldır her sabah alarmı çalıyor.

cat bot. 6 yıldır kullanıyorum. babam boyayıp kenara koymuş. yeniden farkı yok.
  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (05.09.16 14:08:26)
casio f-91w. 2009da aldım, pili pitene kadar kullanırım demiştim, hala çalışıyor.
nexus 4. 3 yıl olacak neredeyse, kaç kere düşürdüm arkasındaki cam bile kırılmadı. cm13 ile marshmallow yükledim. nougat da çıkar herhalde.
lg televizyon var, o da 3 yıldır sorunsuz çalışıyor. (buraya nazar boncuğu gelecek)
  • inheritance  (05.09.16 14:09:02)
benim öyle bir aletim hiç olmadı ama kuzenim lise zamanında bir düzleştirici aldı. markası babyliss. şuan üniversiteden mezun olalı 2 yıl oldu ben onun üstüne 3 düzleştirici bozdum ve o hala o düzleştiriciyi kullanıyor.

  • jonestown  (05.09.16 14:09:43)
bulaşık makinası aldık beko'dan herhalde 20 yaşında vardır takır takır çalışıyor.
ayrıca iphone kullanıyorum, parayı hak ediyor namussuz, ne donma ne takılma ne kapanma hiç bi şeyi yok.
samsung htc vs kullandım bu kadar üstün bi telefon değillerdi.
  • England  (05.09.16 14:10:26)
tchibo caffisimo, 2011'de almıştım hala taş gibi

  • weeping guitar  (05.09.16 14:11:56)
saatten bahsetmişken, lisede aldığım swatch saat'te tık sorun cıkarmadı, tabi pil istiyor yeni. onun dısında.

  • anonymice  (05.09.16 14:11:58)
iphone 4 demeye geldim 6. yılı batarya değiştim bu sene hala çalışıyor + ipad 2 sanırım 2013 gibi almıştım hala tıkır tıkır. mac mini var 2013 sonu sayılır heralde.

  • suwat  (05.09.16 14:21:54)
philips ses sistemi 10 yıl oldu.

  • solskjaer  (05.09.16 14:23:54)
dockers gömlek, 180 liraya almıştım, 22 aydır haftada (en az 1 kez giyip) 1 kez yıkıyorum, ne renginde solma oldu ne de biyerinde aşınma. çok beğenmiştim, biraz zor gelmişti o parayı vermek ama hiç pişman olmadım, bi tane daha alıcam farklı rengini.

  • baba jo  (05.09.16 14:25:18 ~ 16:45:10)
ne zaman dillendirsem maşşallah senelerdır tık demedi desem ertesi gun bozuluyor o yüzden demekten imtina etsemde monster notebook.

  • eja  (05.09.16 14:25:20)
alet:
asus notebook 2011de alındı, canavar gibi.

kindle keyboard- bence daha iyisi gelmedi

amazon kindle fire-harika bir tablet, ekran, ses etc, amazon prime alınca coştu.

brother lazer yazıcı- 50€ya almıştım 2012 de. totalde 6-7 bin sayfa çıktı aldım. hala taş gibi.

ayakkabı:
reebok basketbol ayakkabım var 2001 de alındı- hala sporda giyiyorum. 2011 değil 2001.

kıyafet
nike short- 2002 de alındı, ilk günkü gibi, abartmıyorum. dileyene foto eklerim

adidas ny yankees şort- 2001 ya da 2002 de alınma hala taş gibi. ev şortuna evrildi ama nike kadar sağlam kalamadı.

reebok basketbol tişörtü- 2001 de alınma soldu ama hala yırtık yok.

1985 model bir kığılı pardesü var. dayımdan kalma, yırtıldıkça dikiyorum, oldukça yıprandı, az giyiyorum.
  • kurnaz  (05.09.16 14:26:32 ~ 14:26:54)
Kindle --> Hayatımda kullandığım fiyat - performans - genel fayda oranı en yüksek alet. 4 senedir falan kullanıyorum, tık demedi.

Samsung laptop --> i3 işlemci ile aldım, i5'e yükselttim SSD ekledim, Ram attım falan derken 5 senedir çalışıyor. Maşallahı var.

Seiko Saat --> Bu da 4 senedir bilfiil çalışıyor, ne kordonunda bir yıpranma ne bir pil problemi; saniye sektirmeden gidiyor.

Asus Tf101 tablet --> Asus'un ilk tabletlerinden, artık dede olmasına rağmen ROM değişikliği sonrası gayet iş görüyor. Üstelik de ikinci el almıştım. Bunun da bi 3 senesi var.

Beuer marka nabız ölçer saat --> En ucuz modellerinden biriydi, bir süre spor yapıp kenara attım, üzerinden bi buçuk iki sene geçtikten sonra geçenlerde kullanmaya başladım. İlk günkü gibi çalışıyor. Ucundan kıyısından Alman ne de olsa.

Tchibo Caffisimo kapsüllü kahve makinası --> İndirim falan derken üç beş starbuck ziyareti parasına geldi. Kapsüllerini de indirimle alınca ortalama 80-90 kuruşa güzel kahve içiyorum sütlü mütlü.
  • salihdt  (05.09.16 14:39:02)
Adidas krampon - modelini bilmiyorum f50 falan olabilir tam 7 sene önce aldım itina ile maç yaparım ayda en az 3 yeri gelir 6 maçım olur ayakkabı da zerre deforme yok aklım almıyor. 7 sene önce 140 TL vermiştim.

Asus Laptop - modeli için eve gitmem lazım bu da 8 sene oldu sanırım hala sorunsuz bir şekilde lol oynayabiliyorum ekranın tek tarafı çıktı altına destek koyuyorum, görüntüde sorun yok.

Lacoste tişört - 4 sene önce aldım parasını hatırlamıyorum bile hala giyiyorum biraz büyük oluyor ama vazgeçmem.

Reusch kaleci eldiveni. Bunlarda bir canavar.
  • gozu acik sevisen yahudi  (05.09.16 15:55:00)
Jbl hoparlor. Yillardir bir sey olmadi tas gibi ustelik boyutuna gore canavar gibi baslari var.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (05.09.16 16:24:22)
lenovo y530
2008 senesinde aldım, hala çatır çatır çalışıyor. seviyorum <3

  • literally dead  (05.09.16 16:28:10)
logitech Z5500

  • matrix  (05.09.16 18:24:16)
Xbox 360 - İllegal yollar da işin içine girince sonsuz bir oyun devriyanı. Eskidi biraz ama f/p'nin kralı.

Comfydesk Classic - bu var ya buuuu yüzyılın buluşu. Dün hayvan gibi basıp kırdım ama suç benim, günah benimdi. Yatakta leptop keyfi, film keyfi, web keyfi. Alın lan valla süper. Biraz pahalı sayılabilir ama alın olm şunu adamı hasta etmeyin jahdksad
  • Golden Ratio  (05.09.16 18:33:28)
arçeliğin mini robotu ark 72 rd. . 20 yılı geçti her gün en az bir kere kullanıyorum. bir kere arıza yaptı onda da hata bendeydi, yumuşak kaşarla sert peyniri bir arada koydum, bıçak dönemedi motoru yaktı. onun dışında daha tık demedi.
şimdi aynısından üretmiyor, geçende birisi için baktım sitesinde yoktu.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (05.09.16 18:44:39)
Creative Zen. 2005'ten beri aynı performansla çalışıyor. Gerçi bir süredir telefonu kullanıyorum ama arada onu da kullanıyorum.
Bir de annemlerin ben ilkokul 5'teyken aldığı Arçelik Leydi 170 bulaşık makinası. Efsanevi bir şey. 20 yıl çalıştı. 4 ev değiştirdi.
İkisi de şimdi alınacak şeyler değil gerçi.
  • aychovsky  (06.09.16 06:02:48 ~ 06:05:39)
Alet demişsin diye yazmamıştım ama bence Sümerbank'ı da listeye eklemek lazım. Hatta parasının hakkını vermede en önde yazılmalı sümerbank kalitesi.
Sümerbank kumaşından diktirdiğim etekler, takımlar, pantolonlar var hala dolabımda. Çalışırken her gün giyerdim ne solma ne tüylenme oldu. Hepsini yıka yıka giy yaptım, hâlâ ilk günkü gibiler, bazılarını hâlâ ara ara giyorum. 30 yılı geçtii dikileli.
Şimdi en kaliteli dediğimiz kumaşlar Sümerbank kalitesinin tırnağı olamıyorlar.

edit:
Bu bizim ne işimize yarayacak artık sümerbank yok, fabrikaları kapandı diyebilirsiniz. Evet ama güzel haberler var;
www.facebook.com
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (06.09.16 09:20:24 ~ 09:34:47)
Dockers pantalonlarım. Hemen her rengine sahibim.Arada sıkılıp başka marka pantolon alıp denesem de bir türlü dockers dışında bir markada rahat edemiyorum

  • turkuaz  (06.09.16 09:28:38)
'64 vw type3 halen çalışıyor, ailedeki tüm nesilleri taşıdı. Diğer arabalar bozulunca bunu çıkarıyorum tam bir kara gün dostu.

  • mirty  (06.09.16 09:42:45)