abim kavgaya karışmış, aranıp aranmadığını nasıl öğrenebiliriz?

abimin aranıp aranamadığını veya gözaltı kararı olup olmadığını e-devlet üzerinden öğrenebilir miyiz?

polise gitmeden bunu öğrenmenin başka yolu var mı?

şimdi ona her polis bakmak istemez çünkü yarın birgün bu adamın yakalaması varmış neden sorguladın yakalandı da serbest mi bıraktın diyebilirler. yakalaması varsa kaçma şüphesi oluşturacağından yakınlarına da söylemez kimse. kavgaya karıştı diye de kimseye gözaltı yakalama çıkmaz nasıl bir kavga?

  • bacardicola  (05.09.16 13:37:06)
Savcı dayısı olan biriyle kavga etmiş, kavga sonunda dayım seni yakacak olm demiş. Abim yakında yurtdışına çıkacak havaalanında bir süprizle karşılaşmak istemiyor.

  • yemrem  (05.09.16 13:43:49)
aranması olsaydı önce eve gelirlerdi x evde mi burda mı yaşıyor vs. diye. sorun olmaz merak etmeyin.

  • England  (05.09.16 13:51:10)
Bir şey olmaz. Dayısı savcı olan her lavuk adam yakalatsa tamamız zaten.
Velet: dayı, bi bebeyle kavga ettim. Şu piçi yakalatsana, gününü görsün.
Dayı- olm siktir git başımdan, ülke karışık zaten.
  • mimimi  (05.09.16 14:48:16)
kavga etmenin cezası mı var, basit yaralamadan ifadesi alınır bırakılır en fazla.

yurtdışına çıkarken sürpriz yaşayacağına gitsin karakola sorsun dediğim gibi araması olsa bile ifade almak için olur. versin ifadesini ersin huzura veya delimisin olum git başımızdan ne aramsı derler.
  • pembe baytar  (05.09.16 21:47:24)