2050 ye kadar ömürler uzar mı?

tahmini 2050-2045 gibi önceden birsey cıkmazsa mortu çekicem de. eheh.

diyorum ki acaba uzatırlar mı ömürleri miracle ilaçlar çıkarıp falan?

medeni ülkelerde uzar. çok olmaz bence. taş çatlasın ort 5 sene uzar. zaten normal insan hastalık bir şey yoksa 70 i görüyor rahatça. 90 civarıda gidiyor.

75 olur bu işte.

algımız o yönde değişir.
  • kurnaz  (04.09.16 20:49:36 ~ 20:50:00)
Miracle çıkarmak. Dilin ömrü kısa oluyor desene.

Orası belli olmaz, sen sporunu yap, sağlıklı beslen, olur da tedavi gereken hastalığın olursa, belki bir umut yeni bir ilaç, teknik gelişir.
  • bir ileti paylastim  (04.09.16 20:52:47)
bişeyler bulsalar bile deneydi testti derken onlarca yıl geçiyor galiba. Ama hücre yenileme işini çözseler süper olacak yaşlılık semptomlarıyla uğraşmayıp genç ölürüz en azından.

bu arada hacım bolca para kazanmaya bak derim, millet kafasını mı vücudunu mu ne dondurtuyor şimdi çözümü olmayan hastalığın olsa bile 75 yıl sonra bi uyanacaksın bam tedavi icat edilmiş! ya da 3.dünya savaşı olmuş kimse kalmamış :D
  • rodriguez2  (04.09.16 21:02:43)
miracle ilaçlar değilde hastalıkların daha çok çözüme ulaşması ömrü uzatır evet. fakat ne kadar uzatır kestiremiyorum.

  • freetakilir  (04.09.16 21:15:17)
2045'e kalmaması gerek, ben o zaman ölürüm.
2034 en fazla...

  • late viper  (04.09.16 22:09:28 ~ 22:10:58)
İnsanoğlu hızla kendi sonunu getiriyor.

Belli bir süre sonra çevre sorunları çok artacak. Özellikle su sorunları ve ozonun delinmesi gibi sıkıntılar 15-20 sene sonra yaşamı ciddi etkilemeye başlayacak. Dolayısıyla ben şu an yaşama limitinin üst sınırında olduğunu düşünüyorum.

.
  • kartallar yuksek ucar  (04.09.16 22:17:17)
soru hatalı.Ortalama ömrün uzamasından bahsederken belli bir yılda doğanlar baz alınarak cevap verilir.2050 yılında orta yaş olanlarla ilgili cevap farklıdır,2050 yılında 60 yaşında olanlarla ilgili cevap farklıdır 2050 yılında 80 yaşında olanlarla ilgili cevap farklıdır.Şüphesiz hepsinde de ortalama ömür artacaktır ancak 2050 yılında ne kadar genç olursan artış beklentin o kadar yüksek olacak

  • turkuaz  (04.09.16 22:30:41)
hücre yenileme, genetik vs sayesinde her an artışta hızlı bir kırılma da yaşanabilir.

  • silver apple  (05.09.16 00:48:43)