Can çekişen hayvan öldürülmeli mi?

Mutfakta can çekişen bir arı buldum. Götürüp bahçeye bıraktım ama pek yaşayacak gibi değil. Can çekişmesi kötü hissettiriyor üstüne böcek ilacı sıkıp öldürsem mi?

Büyüklüğü 10 mm'den küçükse öldürülmeli.

  • dissendium  (04.09.16 20:35:15)
böcek ilacı acı verebilir. bas üstüne infaz et.

  • anonymice  (04.09.16 20:36:48)
Anonymice'ın dediğini yaptım. :(

  • ceann deas  (04.09.16 20:49:20)
pişman olmayacaksın.... niahahahahaha (arkasını dönüp giderken kamera yere odaklanır... başındaki boynuzların gölgesi yere vurmaktadır)

  • anonymice  (04.09.16 20:50:29)
hayır hayvanseverler ne bekliyor anlamış değilim. arının koluna alçı mı takılsın yani????

serum mu verelim?

xd
  • anonymice  (04.09.16 20:54:15 ~ 20:55:15)
Aynı durumda olan arının önüne bal koymuştuk. Biraz yedi sonra uçtu.

  • hayde bre  (04.09.16 21:23:08)
önce darağacında sallandır infaz et iki gün orada sallansın ibret için akabinde cesedini yak ve gözdağı ver, seninle dalaşılmayacağını anlasınlar...

  • basond  (04.09.16 21:23:42)
@elitist can çekişmektense ani ölümü tercih ederim.

@anonymice reankarnasyon diye bir şey varsa ve o yine arı olarak doğup gelir beni sokarsa seni bulurum olum.

@hayde bre hadi ya :( ama bu baya kötü durumdaydı düzeltdikçe ters dönüyordu. İyilesmezdi herhalde. :(

@godoşu beklerken ezerek öldürdüm. Bizim mutfağa düşen arılar genelde ölüyor bu bir de ocağın yanan gözünün yakınına düşmüştü, sürekli ters dönüyordu daha yaşamazdı sanırım. :(

Peta konusunda da ne diyeceğimi bilmiyorum cidden. Ortada o kadar büyük paralar dönüyor, evcilleştirildiği için vahşi yaşama uyum sağlayamayacak hayvanlar için bir kaç dönüm yeri çevirip kontrollü doğal yaşam alanına çevirmek çok mu zor?
  • ceann deas  (04.09.16 22:22:46)
Evet, aninda oldurulmeli. Aci cektirmeden, tek vurusla hemen oldurmeli kesinlikle.
Yasayip yasamayacagiyla ilgilienmeyip hemen o anki acisini dindir bana sorarsan.

  • stavro  (04.09.16 23:53:46)
bir canlının acı çektiği için öldürülmesi gerektiği kararı insana mı kalmış? ne saçma tartışma. kurtarabilirsen kurtar. yapamıyorsan da bırak.

  • kupigometa  (05.09.16 00:22:44)