Pizza hamuru tarifi

Güzel bir tarif var mı duyuru gurmeleri.

nekadar yapacağını bilmiyorum ama ortalama bi pizza için yazıyorum oranını sen kendine göre ayarlarsın.

öncelikle güzel rafine edilmiş bi un bulursan daha iyi olur. unu tezgaha dağ gibi yığ 250 gram falan. yaklaşık 150 ml ılık suyu yarım yemek kaşığı kuru maya ile karıştır sonra o yaptığın un dağının ortasına az yer aç dök oraya karışımı. elastik olana kadar karıştır yoğur zaten 15dk da kendine geliyor. tezgahı unla arada. bi kase bu yağla (zeytin yağı olsun virgin falan) sonra koy hamurunu içine bir çevir şöyle yağı alsın her yeri. üstüne de bıçakla bi çarpı at italyan geleneği başka bi konuda konuşuruz onu. üstünü bi örtüyle ört dinlensin 2 saat 3 saat duruma göre.

afiyet olsun
  • Hendrix'e tapan adam  (04.09.16 15:24:27)
www.nefisyemektarifleri.com şunu denemeni tavsiye ederim.annem yaptı bika defa memnuniyet garantisi veriyorum :D(ince hamurlu seviyosan tabi)

  • orixim  (04.09.16 15:39:46)
fırından ekmek hamuru alabilirsin. süper oluyor.

  • tukenmez adam  (04.09.16 16:16:54)
o halde beri gel..

2 su bardagı un + 1 paket instant maya + cıvık olmıcak kadar su + göz kararı sıvı yağ

unu derin bir kaba koy üstüne mayayı ekle bir kaşıkla hafiften karıştır sonra göz kararı çok cıvık olmayacak sekilde azar azar su ekle ardından sıvı yagını koy. kaşıkla karıstırmaya basla tüm malzemeler karısınca biraz daha un ekleyip elle yogurmaya basla. kıvamı eline yapışmayacak sekilde oluncaya kadar yogur ne kadar cok yogurursan o kadar iyi. sonra kabın üstünü bezle kapat oda sıcaklıgında bir yere koy. 1 saat kadar bekle çocugun büyümeye başlayacak. hamuru un serpilmiş genişçe bir tezgahta eşit sekilde yay bana kalırsa kenarlarına sosis veya kaşar koyup yuvarla daha kıyak oluyor. canım çekti yarın yapayım.
  • atymaty  (04.09.16 23:59:22)