Kendime wikipedia sayfası açabiliyor muyum?

Soru başlıkta. Aramaya inanmadım bu sefer. :)

no.
wikipedi onaylamaz.

  • lonelyman  (04.09.16 01:53:54)
Kayda değer bir şahsiyetsen neden olmasın? Ama etik değil o ayrı.
Kayda değer şahsiyet misin bu arada?

  • kargn  (04.09.16 02:05:25)
Wikipedi'de onay yok, açabilirsin. Ama gönüllü üyeler o sayfayı kaynak eksikliğinden dolayı silme kararı verirler ve silerler. Tekrar açarsan tekrar silerler. Diretirsen sayfayı kilitlerler.

Sayfa kilitleme yetkisine sahip bir gönüllü olmak için baya bir çalışman gerekir, o yüzden uzun süre dayanmaz açacağın sayfa.

Arkadaşlara şaka yapmak için kısa süreliğine yapabilirsin ama :)
  • harzem  (04.09.16 02:09:11)
Vikide böyle bir şeyler yazıyor;

"Vikipedi internet sayfanız için bir alan değildir
Vikipedi bünyesine kendinize ait internet sayfanızı, blog ya da wiki'nizi koyamazsınız. Eğer wiki teknolojisine veya benzeri bir şey üzerine işbirlikli güç sarfetmeye dayalı sayfa üretmeye meraklı iseniz, bu amacınıza hizmet veren, bazısı bedava bazısı paralı birçok siteye başvurabilirsiniz (Örneğin PeanutButterWiki, SeedWiki, Emergency Digital, Memebot veya Riters.com). Ayrıca kendi wiki'nizi kurabilirsiniz. Vikipedi sayfaları;

Kişisel sayfalar oluşturma yeri değildir. Vikipedi bünyesinde yer alan Vikipedistlerin kullanıcı sayfalarının amacı kişinin Vikipedi bünyesindeki çalışmalarına yönelik bilgi içermesidir. Eğer ansiklopedik çalışma ile ilgili olmayan ve kendiniz ile ilgili bilgi vermeye yönelik (örnek: özgeçmiş) sayfaya ihtiyacınız var ise, lütfen internetteki bedava kişisel sayfa sağlayan siteleri deneyiniz."
  • overthrower  (04.09.16 02:14:54 ~ 02:17:01)
Meslektaşlarımdan var mı diye baktım. Dünyaca ünlüler bile yok :) ansiklopediye girecek bir olayım yok henüz.

  • bir ileti paylastim  (04.09.16 02:44:21)