[]

Ülkelerin vize istemesi seyahat özgürlüğüne aykırı değil midir?

İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin 13. maddesi şöyle der:
1. Herkesin bir devletin toprakları üzerinde serbestçe dolaşma ve oturma hakkı vardır.
2. Herkes , kendi ülkesi de dahil olmak üzere, herhangi bir ülkeden ayrılmak ve ülkesine yeniden dönmek hakkına sahiptir.

Mesela bir ülke vize vermedi bana. Doğal olarak insan hakları bildirgesine aykırı bir durum değil midir bu?

 
aynen öyle, zaten dava açıyorsun insan hakları mahkemesine sonrasında seni haklı bulup vizeni veriyorlar.
internette araştırırsanız çokça örnekleri mevcut

  • England  (03.09.16 15:37:54) 
Vize başvurunu reddediyorlarsa ayrıntılı bir şekilde neden reddettiklerini söylemek zorundalar. Elle tutulmayan sebeplerle reddedilen başvurularla insan hakları mahkemesine başvurursan kazanabilirsin.


  • ThomasJefferson  (03.09.16 15:39:09) 
@mikro patlama ama dikkat edersen 2. madde herhangi bir ülkeden ayrılmak hakkına sahiptir diyor, sadece kendi ülkenden bahsetmiyor aksine kendi ülkesi de dahildir diyor.


  • nec12  (03.09.16 15:42:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.