imkanınız olsa hangi ülkede yaşamak isterdiniz

imkanınız olsa hangi ülkede yaşamak isterdiniz ve neden o ülkede yaşamak isterdiniz

ingiltere sis yağmur kasvetli havalar sürekli sohbahar bunlar yeter de artar

  • dellamortedellamore  (02.09.16 21:14:12)
avusturalya sıcak güneş sörf

  • freebird5406_2  (02.09.16 21:17:16 ~ 21:17:29)
Almanya, fransa, italya, kanada, ingiltere.

İnsanların beni tanımadığı bir yerde yaşamak istiyorum. Sokaklarda türkçe şarkılar söyleyeyim ama kimse anlamasın istiyorum.

Malım.
  • pomknos  (02.09.16 21:19:01)
Hollanda veya Japonya.

Avusturalyada evde örümcek besliyorsunuz, yılan besliyorsunuz :D
  • Adramelekhh  (02.09.16 21:21:32)
italya.
mimarisine asigim

  • nax  (02.09.16 21:26:01)
tamamen kültür şoku yaşayacağım bir yere gitmek isterdim...avrupa kültür olarak tanıdık ve memleketten de çokca tanıdık var..japonya, çin olabilir..

  • gkhT  (02.09.16 21:27:09)
Kuzey Avrupa'da herhangi bir ülke.

  • Golden Ratio  (02.09.16 21:30:13)
italya olabilir insanlarını ve bazı şehilerini çok çok sevdim. kültürlerine bayılıyorum:)
amerika olabilir mesleğimi geliştirmem açısından iyi bir ülke.

  • theworldismine  (02.09.16 21:32:04 ~ 21:32:35)
ingiltere, isveç, italya, estonya, rusya.

ingiltere: futbol dolayısıyla sempatim var ingiltere'ye. ne bileyim 20 yıllık bristol city kombinelisi tonton bi amca olmak isterdim 50 sene sonra. bol bol sosis, yumurta, kızartma yiyip bira içer, şişerdim. sabah iş, akşam pub-maç qeyfi. ooh.

isveç: spesifik olarak lulea'da yaşamak istiyorum, kuzeyde. buraya da buz hokeyinden aşinayım. çok mutlu olurdum herhalde. şehir küçük, en sevdiğim şeylerden birinin (buz hokeyi) en alasını yapıyorlar, soğuk, karanlık... şahane. mutlu olurdum burada. güney taraflarında mülteciler yüzünden bissürü mevzu çıkıyo, bi tarafta ruh hastası pakistanlısı diğer tarafta aşırı sağcı isveçlisi... kuzey daha sakindir diye tahmin ediyorum.

italya: italyan dili ve edebiyatı okuyorum, öyle ÖLÜRÜM İTALYAM durumu yok ama seviyorum kerataları, ne bileyim torino-cuneo taraflarında karı kışı sanayisi olan nispeten evropaaai bi italyan ilinde yaşamak isteyebilirdim sanırım.

estonya ve rusya uzun hikaye, üşeniyom. listeyi rastgele yaptım bu arada sevgi sırasına değil. sevgi sırası olsa isveç-estonya-rusya diye giderdi sanırım.
  • der meister  (02.09.16 21:33:00 ~ 21:48:34)
almanya - berlin

farklılık, sıradışılık, uçlarda yaşamak, özgürlük
  • rivulet  (02.09.16 21:35:06)
isveç, norveç gibi ülkeler.

  • lonelyman  (02.09.16 21:35:30)
Finlandiya

Zaten geldim de.. imkanı kendiniz yaratırsınız gençler
  • summer overture  (02.09.16 21:54:24)
zaten yaşadığım ülke ve şehri çok seviyorum ama alternatif olarak

italya-floransa, roma

USA- California, boston

Almanya- Münih

Avusturya-Viyana

para mara derdim olmasa açık çekim olsa california sanırım.
  • kurnaz  (02.09.16 21:59:30)
USA çünkü dünya ikiye ayrılır, aa hatta ayrılmaz bile lan dünya Amerika'dır bir de geri kalanı vardır...

  • ucan spagetticanavari  (02.09.16 23:37:56)
Uzakdoğu'da herhangi bir yer olabilir. Malezya, Endonezya, Brunei hariç. Ha seyahat ederim ama yaşamam bu 3'ünde. Japonca ve Filipinler ilk 2 tercihim. Bunlar için yeni bi dil öğrenmem gerekmiyor :)

  • d max  (03.09.16 00:05:45)
sırasıyla;

izlanda
norvec
küba
kolombiya
arjantin
hollanda
  • shotgunwoman  (03.09.16 00:08:40)
her yere seyahate giderim ama tr de yaşarım,seyahat başka yaşamak başka

  • gokhanbulut  (03.09.16 00:08:57 ~ 09.02.17 15:03:58)
kisin hollanda-eindhoven, yazin danimarka-kopenhag.

kopenhag'in disinda bi yazlik evin olacak mis vallahi. havasi bunaltmiyor keyif veriyor.
  • jedilance  (03.09.16 00:15:29)
kendi zevkime uygun olanlara işaret koydum

  • dellamortedellamore  (03.09.16 00:16:13)
italya

  • durgunfoton  (03.09.16 00:23:09)