Pişman oldunuz mu / oldular mı?

Merhaba,

Çok sevdiğiniz halde sizi terk eden malum kişi sonradan pişman oldu mu hiç?

Ya da siz çok sevdiğini bildiğiniz halde ve belki de devam edebilecekken bıraktığınızda sonradan pişman olduğunuz oldu mu hiç?

En önemlisi, zaman araya mesafe, soğukluk mu koyar genelde? yoksa toparlanmak ve yola devam etmek için gereken şey midir bazen?

çok soru sordum biliyorum. nerden tutarsanız işte...

1- olmadı galiba. yoo oldu ama çok nadir
2- oldu :)
3- ikisi de. ikinci yazdığın daha çok
  • cekilmis gayfe  (01.09.16 19:50:03 ~ 19:55:43)
Arkana baka baka yürürsen düşmen kesin, biten bitmiştir, üç günlük dünyada yaşıyoruz.

  • elikası  (01.09.16 19:57:14)
1- olmadı diye biliyorum. zeki müren gibi olamadım.
2- olmadı. kalp sesi dinleyince pişman olunmuyor pek.
3- ikisi de. bende de birinci yazdığın daha çok. karşıdakine bağlı olarak değişir.
  • kupigometa  (01.09.16 20:03:41)
3. Zaman mükemmel bir şey.

  • bir ileti paylastim  (01.09.16 20:05:11)
Pişman olup döndü keşke dönmeyeydi daha kötü bitti, bi kere bitince olmuyor

  • mirty  (01.09.16 20:07:52)
Hic başlayamadigim şeylerin pişmanlığını yaşıyorum. Keşke bu kadar karamsar olmasam denesem deneyebilsem diyorum mesela .

  • cabiday  (01.09.16 20:13:32)
saferelationshipsmagazine.com

şöyle bi yazı var, neden kötü ilişkiler hakkında hep iyi şeyleri hatırlıyoruz diye. bilimsel olarak açıklamış.
işin özeti bittiyse pişman olabilirsin, öyle hissedebilirsin ama tekrar denemek pek mantıklı değil. üzülmek yüksek olasılık.

soruna cevap, zaman çok önemli, ama bu süre içinde de dikkatini dağıtacak şeyler şart. yoksa o zaman iş çıkışına kalan yarım saat gibi geçmiyor.
  • sttc  (01.09.16 20:18:41)
1.oldu
2.oldu
3.Zaman araya başka insanları koydu.Sonra nedense bana kızdı:)Sanki ayrılmamıştık.Şimdi arada stalk ederim evlendi mi ne yaptı diye
  • işteöylebirşey  (01.09.16 20:19:01)
Pişman olmadım. Onlar pişman oldu mu bilemem. Bana gerçekçi gelmiyor.

Zamana bırakmak olayına da inanmam. İşin aslı bırakmaktır orda.
  • elorelia  (01.09.16 20:20:02)
ikiside oldu. bu noktada vardığım sonuç hızlı düşünüp delilik yapmamak ve ilişkiye verilen emeğe saygılı olmak. anlayışlı düşünceli olup pat diye sona erdirmemek gerektiği. üzerine uzun uzun düşünmek gerektiği.

zamanın soğukluk koyacağı kişiden kişiye göre değişir mesela ben çok iyi anlaştığım biriyle bi süre ara verince çok daha iyi sohbet ederdim (sevgili olmayarak) çünkü bazı şeyler birikirdi. bu birikim önemli. paylaşacak şeyiniz olması karşıdakine değer vermeniz bu işin aslı. yoksa ilişki olmaz. ilişkide bence paylaşılacak şeylerdir. yoksada bitmiştir.

sonuç olarak bence bir kere biten ilişki bir daha başladığında eskisi gibi olamıyor. yani ayrıldığınız biriyle sevgililik düşünemezsiniz. sadece arkadaşça sohbet edersiniz. size verilen emeğe saygı duyup iyiliğini istersiniz. bu bağlamda araya soğukluk girmesi iyidir çünkü paylaşacağınız şeyler artar bunu demek istiyorum.
  • freetakilir  (01.09.16 20:23:38)
1-) Olmamıştır herhalde.
2-) Olmadım
3-) İkisi de olabilir.
  • nawar  (01.09.16 20:24:01)
1) ühühühüh sen çok iyi bi insansın sana bunu nasıl yaptık (biri aldatma, diğeri ayrıldıktan 20 gün sonra başkasını bulma) dediler, ben mesaj atmamama rağmen. hayır yanlarındakileri bırakmıyolar (zaten bırakmasınlar da) hem de utanmadan sana bunu nasıl yaptık diye mesaj atıyorlar. çok büyük yüzsüzlük.

2) oldum olmasına da hiç anlaşamıyorduk. sürekli kavganın olduğu bi ilişki beni mutlu etmiyordu. nitekim kısa sürdü. sevgi mevgi bir yere kadar idare eder.

3) zaman araya başka insanları koyuyor. :) ben koymamıştım.
  • nice tnetennba  (01.09.16 20:34:14)
Zaman kimseyi birbirine ısıtmaz. Ben pişman olmadım çünkü höt diye karar almıyorum, şükürler olsun ki.

Pişman olan oldu ama affetmedim o ara çok sevdiğim halde. Bir kere hata yapan gene yapar, bir kere yarı yolda bırakan gene bırakır.

Gerçi şu an daha önce hata yapmış biriyle birlikteyim ama o zaman cook küçüktük, araya da bir sürü insan girdi, büyüdük falan. :D
  • piremses  (01.09.16 20:40:26)
1) Muhtemelen olmamistir
2) Seven insanin ilgisi guzel oluyor tabii ama olmayinca olmuyor iste. O insani da uzmeye gerek yok. O sebeple birakmak daha iyi.
3) Evet belirli bir mesafe koyar tabii. Gozden irak gonulden irak diye bosuna dememisler. Ama ayni zamanda butun olan biteni dusunmek icin de zaman onemli. Cunku sicagi sicagina bazi seyleri gozden kacirabiliyor insan. Bazi seylerin degerini ise zaman gectikten sonra idrak ediyor. Zaman degisken ya, duruma gore iyi de gelebilir, kotu de.
  • yuzır  (01.09.16 21:01:23 ~ 21:02:15)
Herkes hayatına devam ediyor

  • kargn  (01.09.16 21:12:16)
1. Pişman olmak değil de vicdan azabı kötü biri.
2. Pişman olmak değil de vicdan azabı kötü biri.
3. Hala seven tarafa zaman maalesef çok geçmedikçe soğukluk koymaz, diğeri zaten soğumuştur giderek aklına bile gelmemeye başlar. O soğukluk koymayan taraf için zaman bir yerden sonra ilaç olmaya başlar; genelde başka biri geldiği zaman.
  • çakıstes  (01.09.16 21:12:28)
ilişkilerimde bitiren taraf ben oldum her zaman. pişmanlık duyduğum bir adam da olmadı hiç. ve evet. arada kuvvetli bir bağ olmadıkça mesafeler her şeyi bitiriyor.

  • ruhen hastayim ben  (01.09.16 21:48:46)
3. sorunun cevabı benim için çok net şekilde evet. zamana bırakalım, ara verelim, daha az görüşelimler eyleme döndüğü an mevzu biter.

  • soft  (01.09.16 22:00:42)
ayrıldığım sevgilim yaptıklarından ötürü pişman oldu, onun yüzünden bittiği için.
zaman girdi mi iş biter.

  • vecihi ile fikret  (02.09.16 09:45:59)
1. Hiç terkedilmedim.
2. Bir kızda oldu biraz.
3. Zamanla her şey unutulur.
  • arnold schwarzeneger  (02.09.16 10:54:45)
olmuş

olmadım

bakış açısı belirler onu. zaman aslında bir maşa olarak kullanılıyor, onunla alakası yok
  • naberabi  (02.09.16 10:56:50)
1-oldu
2-soruya yanıt vermek için gerekli koşulları taşımıyorum
3-her ikisi de
  • bardakigüneşgözlüğü  (03.09.16 05:08:51)