yüksek lisans ders alma

merhaba, 45 kredilik sınırım var güz dönemi ders seçimi için. Bu 45 krediyi doldursam ne zararı olur bana? seçmeli dersleri alarak doldurursam ve bu seçmeli derslerden kalırsam başıma bi iş gelir mi? verebildiğim kadar ders vereyim mantıgıyla alabildiğim kadar ders almayı düşünüyorum da bu dönem, mantıksız mı sizce?

erken bitirmekten ziyade kalacagımdan korktugum için böyle bi şey düşündüm, malum yüksek lisanstan atılma da geldi. ben 4 ders alıp 2 sinden kalırsam patlarım bir sonraki dönem. o yüzden 8 ders alayım 4ünü veririm gözüyle baktım ama kaldıgım derslerin ne gibi can sıkacagını anlamıyorum, bir sonraki dönem onların yerine baska ders alıp o dönemin kredisine sayamaz mıyım

  • renkli hayalet  (01.09.16 17:48:58)
Zorunlu dersleri zaten vermek durumundasin. Secmeli dersleri alip kalirsan bir sonraki donem o secmeli derslerin yerine yenisini alabiliyorsun. Yalniz bunu okulunla mutlaka konus. Istanbul Universitesi'nde boyle mesela, ama baska universitelerde farkli olabilir.

  • evrim halkasi  (01.09.16 19:19:07)
ben de istanbul üniversitesine başladım @evrim halkası. o zaman fazladan almamın bir zararı yoktur değil mi?

  • renkli hayalet  (01.09.16 19:23:02)
Hayir, Istanbul Universitesi'nde sorun olmuyor. Secmeli alip, kaldiklarin icin bir sonraki donem "su dersin yerine alacagim" demen gerekiyor. Yalniz son 1 yilda degisen bir seyler olabilir, sor mutlaka. Hangi enstitu?

  • evrim halkasi  (01.09.16 20:22:26)