bu üçünden hangisi ? (telefon)

www.eksiduyuru.com bunu buraya bırakayım.

5 gündür delireceğim. bi telefon seçip alamadım hala ve limiti biraz yükselttim.

note 5 ( genel olarak her şeyini beğendim fakat batarya eksisi biraz kafamı kurcalıyor )

s7 ( tasarımı dışında her şeyini beğendim )

lg v10 ( media markt deki eleman çok övdü. sırf ondan yazdım fikir almak için. kamerası bayaa iyi.

hadi seçelim birini.

not: ıpone almayacağım. ıphone se dahil.

ben 3 senedir note 3 kullanıyorum , şu an telefon alsam note 5 alırdım .

batarya için powerbank taşıyabilirsin baya kücük powerbankler yapmaya başladılar.
  • bnmzz  (01.09.16 10:10:09)
Ben olsam samsung ya da lg almazdım. Iphone da almazdım. Al bir Xperia X ya da z5, keyfine bak.

  • yirmisantim  (01.09.16 10:23:38)
@yirmisantim

sony'nin telefonlarını özellik olarak beğensemde tasarımları gözüme hoş gelmiyor. almamamın tek sebebi bu.
  • jonestown  (01.09.16 10:29:19)
Ama yazılım olarak ve sağlamlık olarak gerçekten muazzam. En basitinden söylüyorum, şarj aleti bile bozulmuyor, kablosu Iphone ya da samsungdaki gibi sıyrılıp kopmuyor. Bu sağlamlık, bu malzeme kalitesi telefonda da var. Bence bir şans ver, memnun kalacaksın.

Samsung 3000 liralık telefon yapıyor, yazılım rezalet. Ama sony öyle mi? <3 Evet sony fanman'im. :)
  • yirmisantim  (01.09.16 10:35:06)
LG kim ne derse desin pişmanlıktır. Asla alma aldırtma.G4 kullanıcısıydım. Şimdiki aklım olsa note 5 alırdım.

  • emrefb1907  (01.09.16 10:41:37)
@yirmisantim

gittiğimde inceleyeceğim. aklımı çeldin. zira sağlamlık önemli. kibar telefon kullanan biri değilim.

@emre

aklımda yoktu zaten eleman övdü diye fikir almak istemiştim. vazgeçtim bile :)
  • jonestown  (01.09.16 11:12:44)
Ben yinede ayfon se diyorum bak bu kadar kişi diyorsa var bir bildiği

  • gozu acik sevisen yahudi  (01.09.16 11:56:48)
samsung'u geç. 3300 tl'den çıkan telefonun 6 ay sonra 2600 liraya düştüğü firmadan bahsediyoruz.

lg g serileri çok sorunlu deniyor. ısınma, ekran, pil olarak kronik sorunlar çıkıyormuş.

öte yandan mediamarkt, teknosa, gold vs. gibi yerlerdeki satışçıların tavsiyeleri bir kulağından girip diğerinden çıksın. prim almak için size telefon satma yarışındalar. ben şuana kadar hiç teknik bilgisi olan bir elemana rastlanamdım.

sorun yaşamak istemiyorsan (özellikle kronik sorun) iphone alacaksın. tüm cihazlarda veya serilerinde oluşabilecek bir sorun olduğunda ya ücretsiz değişim ya de ücretsiz onarım yapıyorlar.
  • mr.goodcat  (01.09.16 12:46:18)
(git: www.phonearena.com )

Diğerlerini karşılaştırmaya gerek bile yok.
Bu ikisinden hangisini alacağın biraz da senin kullanma şekline bağlı. Ama ortamı donanımhaber forumuna çevirmeden işine yarayacak bir kaç şey yazayım yinede;

- Note'un o not özelliğini yani kalemini kullanacak mısın?
- Telefonu sürekli elinde mi çantanda mı arka cebinde mi taşıyacaksın?(aralarında ki boyut farkı çok olmasa da note'un büyüklüğü bir süre sonra sorun oluyor bu konularda.)
-Batarya konusunda ikisin de kapasitesi aynı, 3000 mAh. Ama s7 nin içi daha yeni ve ekranı biraz daha küçük olduğu için şarjı daha iyi gidecektir.
- S7 daha yeni olduğu için ve o seride üzerine model çıkmadığı için( Note 7 yeni çıktı biliyosun.) güncellemeleri daha uzun süre alacaktır.
- S7 nin kamerasi bir tık daha iyi.

Aklıma ilk gelen bunlar. Başka sorularınız olursa cevaplayabilirim. Şimdiden güle güle kullanın.
  • bir3iki7  (01.09.16 14:47:05)
ben elektroniğin ciddi ciddi şans işi olduğuna inanıyorum.(lg g4 hariç, o bariz hatalı üretim) ya da insanların çok acayip elektronik kullanma şekilleri var o yüzden birinde bozulmayan alet öbüründe bozuluyor.

samsung'dan nefret eden var, ben orta seviye bi telefonunu aldım o s7 takılıyor yea diyenin yaşadığı takılmayı yaşamadım.

sony iyi diyorlar. Yakın bir arkadaşım nefret etti (z3'ten) sürekli hata veriyormuş yeniden mi başlatıyormuş bişeyler...

ben olsam note 5 alırdım. S7'nin kamerası karanlıkta daha iyi bir not olarak aklında bulunsun.
  • rodriguez2  (01.09.16 14:53:30)
@bir3iki7

muhtemelen hep cebimde olacak dışarıda da işte de

kalem kullanmayı sevmem telefonda, muhtemelen kullanmayacağım.

pil ömrü önemli benim için. özellikle iş yerinde çok kullanıyorum telefonu. şarja takıp uzun vakitler bekleyemem.

kamera cidden önemli benim için ama bi tık etkilemez sanırım. note 7 mantıksız geliyor zaten. bi telefona 3.600 boşta param olsa da vermem gibi.

cevabın işe yarardı, teşekkürler.
  • jonestown  (01.09.16 15:07:43 ~ 15:18:06)
s7 nin tasarımını beğpenmediysen not 5 al. ben beğendiğim için not 7 almayı düşünüyorum.

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (01.09.16 15:22:13)