kredi çekmek?

selam dostlar.

bir miktar birikmiş paranın üzerine kredi çekip araç alma düşüncemiz var fakat hangi bankadan hangi tür kredi almamız daha yararımıza olur bilemedik.

sizce ne yapmalıyız?

birde taşıt kredisi ve tüketici kredisi arasında bir kural kaide farklığı mı var?

Taşıt kredisinde araca ipotek konuluyor ve 48 aya kadar çıkıyor. Tüketici kredisi maksimum 36 ay ipotek yok. Faiz oranları hakkında bir bilgim yok ama. Bence enpara dan çekin çok yüksek bir meblağ değil ise.

  • gozu acik sevisen yahudi  (31.08.16 14:01:14)
ben araba alırken hem araç kredilerini, hem de tüketici kredisi için teklif aldım. tüketici kredisi daha az masraflıydı, hem de ipotek falan yoktu. onu kullandım. tüm bankalara her iki alternatif için de bakın bence. eğer maaş müşterisi olduğunuz bir banka varsa, muhtemelen en iyi teklifi onlardan olacaktır. ayrıca enpara falan da denenmeli. lütfen araştırın, büyük banka küçük banka demeyin :)

  • tavukbanalop  (31.08.16 14:18:43)
tüketici kredisini yüklü çekmek için gelir durumu da yüklü olmalı. bu nedenle araç kredisi çekmek çoğu insan için daha kolay; ayrıca faizleri de bir miktar daha düşük.

  • 507  (31.08.16 14:19:55)
Bir kaç ay önce aynı durumdaydım.

Bankacıyla konuşunca dedi "ikinci el araç kredisi almak için araç üzerine ipotek koydurma gibi işlemler var, o işlemler de para, senin için tüketici kredisi daha uygun olur".
İşte miktara göre filan da değişiyor. Sanırım tutar arttıkça ikinci el kredisi daha avantajlı oluyor.
  • burfak  (31.08.16 16:18:23)