uzun zamandır geçmeyen spor sonrası kas ağrıları

2 aydır haftada 3 gün düzenli spor yapıyorum, programın çoğunu ağırlık oluşturuyor. ilk başlarda normal geliyordu ama 2 aydan sonra bile ağrıların 2 gün devam etmesi kafamı kurcaladı. mesela pazartesi göğüs çalıştım, kollarımla kendime sarılma hareketi yapınca ağrıyor. aynı şekilde triceps de çalıştım, kollarımı öne doğru gerince ağrıyor. normal mi bu süreye rağmen ağrıması, mesela 1-2 senedir düzenli spor yapanların da ağrıyor mu bu kadar?

öyle ölümcül de zorlamıyorum kendimi, 12x4 şeklindeki hareketin son 2 setinde baya zorlanıyorum, son seti tamamlayamadığım oluyor bazen. spor sonrası soğuk duş da alıyorum halbuki, niye böyle oluyor; geçmiycek mi hiç?

Ağırlık veya tekrar artıyorsa normal.

  • arnold schwarzeneger  (31.08.16 10:38:26)
Bu tür ağrılar çeken insanlar genelde işin çalışma kolunda sıkıntı yaşamayıp beslenme dinlenme gibi bölümlerde nispeden daha az dikkatli oluyorlar, o nedenle de bu tür şikayetleri olabiliyor. Yani yeteri kadar uyuyor musun mesela, az uyuyorsa bu ağrırıların hiç geçmeyebilir ya da beslenmen nasıl, çalıştığın kadar yemek yemen de lazım ki kasların bağışıklık sistemin daha güçlensin ne bileyim dayanıklılığın artsın bu tür ağrılar çekme. Sinir sistemi terazi gibidir: Çalıştığın kadar dinlenirsen bu ağrıların geçer.

  • angelus  (31.08.16 10:40:44)
bana da sıkıntı gibi gözüktü. işin erbabı bir adama sorsana orada hocaya falan.
kas ağrısı olacak ama çok sürmemesi lazım.

  • lonelyman  (31.08.16 10:55:31)
Hareketleri yanlis yapiyorsundur

  • la noix  (31.08.16 11:27:31)
çok yüksek ağırlıklıklarla çalışmıyorum ama beslenmemi aksattığım anda, uykuyu önemsemediğimde elimde kolumda güç kalmıyor, salondan çalışmayı bitiremeden çıktığım olmuştur.

Programında bence tekrar sayısını düşürüp ağırlığı arttırma zamanın gelmiş, ısınma dönemini atlatmışsın.
  • kimlanbu  (31.08.16 15:15:51)