Evde yalnızken ses duyduğunuzda ne yaparsınız?

Bazı insanlar görmezden gelirken bazıları kalkıp bakar. Ben şahsen yalnızken göz ucuyla bir şey gördüğümde, ses duyduğumda falan şizofren kediler gibi direk kaynağa kilitleniyorum. Siz ne yapıyorsunuz?

gülerim.

  • little big man  (30.08.16 23:49:15)
Ben bir kalkip bakarim. Cocukken isiklari acar gezerdim korka korka.

  • bir ileti paylastim  (30.08.16 23:49:22)
anında çatışma psikolojisine girer ve sesin kaynağına giderim kavga etmeye hazır şekilde

  • turkuaz  (30.08.16 23:50:17)
Evdeki hayvanlar bişi yapıyodur herhalde diyip umursamamaya çalışıyorum.

  • buff  (30.08.16 23:51:41)
Kalkıp kılıcımı alırım. Çünkü karateci olmak bunu gerektirir.

  • dissendium  (30.08.16 23:52:10)
bende kaynağa kilitlenip yeni ses gelmesini bekliyorum ama çok umursamam.

  • freetakilir  (30.08.16 23:53:21)
alt veya üst komşudur diyorum. göz ucuyla bir şey gördüğümde de geri dönüp aynı hareketi tekrarlıyorum bazen ve neyin beni yanılttığını, hangi nesneyi nasıl farklı gördüğümü anlıyorum. kapıma biri dayanmadıkça bu tarz şeyleri umursamam.

  • ruhen hastayim ben  (30.08.16 23:53:37)
kalkıp bakarım ama ilk anda eve biri girdi diye düşünüp korkmam, birşey düştü filan diye düşünürüm. tabi ne sesi olduğuna ve şiddetine bağlı olarak.

  • hypathia  (30.08.16 23:53:39)
sesin cinsine göre tepkim de değişirdi. hırhız sesi olsa hanım tüfeği getir derim. ufak bi ses olursa kedidir kedi derim. vs vs vs

  • cekilmis gayfe  (30.08.16 23:54:16)
sesin tuhaflık oranına göre değişiyor. yalnız kalmaya alıştıkça da seçici oluyorsun. mutfakta bulaşıklar kıpırdadığında, kışık kalorifer peteklerinden, borulardan ses geldiğinde, üst kattan misket yuvarlanması sesi geldiğinde falan kıçımı kaldırmıyorum. bunlar dışında olağandışı bir tıkırtı geldiğinde odamda duran baseball sopasını alıp tüm ışıkları açarak tek tek odaları kontrol ediyorum. kadın başıma evde birine denk gelsem (ALLAH KORUSUN) o korkuyla sopayla kendimi nası savunucam onu da bilmiyorum ama deli cesareti işte. tedirgin olup korka korka beklemekten iyidir.

  • littlejack  (30.08.16 23:56:22)
Umursamiyorum.
Cunku bu zamana kadar hicbirinde bir sey cikmadi.

  • stavro  (30.08.16 23:56:25 ~ 31.08.16 00:02:29)
Bizim bloğun kapısında köpek duruyor. Hırsızı bırak evden sipariş veremiyoruz getirmiyorlar sitenin adını duyunca köpek saldırgan çünkü. Onun dışında kedidir kedi diyorum

  • jazzabel  (30.08.16 23:59:12)
Ben resemn kalbim ağzımdan çıkacak şekilde, hiç de çatışmaya hazır olmasam da, sese doğru değil de hemen şuursuzca kapıya doğru koşuyorum. Refleks gibi. Gece yataktaysam bile kalkıp koşturuyorum. Ilk kapının açık olmadığını kesinleştirmem gerekiyor. Ses sonra.

  • shadowcat  (31.08.16 00:00:35)
Benim kedi olduğu için ses illa ki oluyor. Tanıdığım bir ses ise bakmam, tanımadığım bir ses ise 007 Skyfall

  • Polaroid  (31.08.16 00:39:18)
kalkar bakarım. kafamda o soru işaretiyle oturamam.

  • sir gawain  (31.08.16 00:49:19)
çok fena. bütün dualar sureler film şeridi gibi geçiyor..

  • sttc  (31.08.16 01:18:05 ~ 01:18:21)
şizofren kedi kitlenmesi +1

  • shotgunwoman  (31.08.16 01:20:16)
Evde yalnizken bir ses duydugumda, o anda mesela dizi izliyorsam, sarki dinliyorsam, hemen once onu kapatirim, hareket etmeyi kesip kulak kesilirim hemen. Sonra yavas yavas hareketlerle oturdugum yerden kalkarim, sanki evde biri varsa beni duymasin diye dusunurcesine, hemen elime sert ya da keskin bir sey bulur onu alirim, sonra odalari gezerim polis edasiyla, en son da kapinin deliginden bakip kilitli olup olmadigini kontrol ederim :D ahahahah epey paranoyagim.

  • yuzır  (31.08.16 01:40:21)
Dün duyuruyu okuduktan sonra oldu,
far görmüş tavşan gibi kalıyormuşum.
Sonra ses sürekli devam etmediği için dikkatim dağılıp önümdeki işe devam ediyorum.
  • sadegazoz  (31.08.16 09:06:25)