Lensi gözüme takamıyorum

Doktor taktı gözüme, çıkarırken bir 10 dk uğraştım. Sonra solüsyonu döktüm kabına koydum. Ertesi gün lens kabından solüsyonuyla birlikte avcuma döktüm, parmağımın ucuna aldım ama gözüme takamadım bir türlü. Sonra solüsyonu yeniledim ve tekrar kabına koydum. Bugün çıkardım ama formunu kaybetmiş, büzüşmüş gibi geldi biraz. Bende beceremiyorum ama gözümün yarısına yapışıyor, yarısı sallanıyor mecburen çıkarıyorum. Videolarda lap diye oturuyor gözbebeğine. Lensi pert mi ettim nasıl anlarım?

sündürmediysen bişey olmaz. büzüşme yapmaz.
parmağının ucuna oturttuğunda düz duruyorsa, eğilip bükülmemişse (içinde sıvı kalmayacak, kalırsa ikiye katlanıyor kapiler etki ile) bu şekilde direkt gözüne yerleştir. olabildiğince ortalamaya çalış. kenarına koyup göz kapağını kapattığında oturmasını bekliyorsan o anda katlanıyor olabilir. veya kenarına koyduktan sonra göz kapağını kapatmadan gözünü oynatarak yerleşmesini bekle. sonra hafifçe gözünü kapat. tüm bunları da aynada lensi takip ederek dene.

  • sttc  (30.08.16 21:29:33)
çok normal ben de yarım saatte takıyordum ilk başta. sonra lensi tabak gibi parmağımda duracak şekilde parmağıma aldım, başka bir yere bakarken gözümün beyaz kısmına lensi parmağımla koydum. göz kapaklarımla ite kaka göz bebeğime getirip gözümü açıp kapattım. bir süre böyle taktım sonra zaten daha hızlı yapmaya başlıyorsunuz. 8 senedir lens kullanıyorum hala direkt göz bebeğime koyamam lensi.

  • who cares wins  (30.08.16 22:17:38)
bu arada lensi takarken gözünü kırpıstırmak istemiyorsan lensi işaret parmağına al, parmağının ucunda tabak gibi duracak lens. diğer parmaklarınla alt göz kapağını tut. boşta kalan elinle de üst göz kapağını tut. refleks dahi olsa kapatamazsın tuttuğun için.

  • who cares wins  (30.08.16 22:19:01)