bu beklentiler için dslr önerisi?

selamlar :)
kısa film, video çalışması, v-log ağırlıklı olarak kullanmayı planladığım bir dslr almak istiyorum.

ağırlığı/hafifliği çok önemli. geçen gün 24-105 mm lensle mark 3 kullandım ve inanılmaz ağır benim açımdan epey kullanışsızdı. zira ben taşınılabilirliğini çok önemsiyorum.
iso performansı ister istemez önemli, her zaman ışık kullanamıyoruz.
bütçem 4 bin diyelim. aslında değil de, öyle varsak nasıl öneriler gelebilir, ne modeller olabilir çok merak ediyorum.

sadece body önerecekseniz de hangi lenslerle kullanabileceğimin de önerisini belirtirseniz sevinirim :)

gönül isterdi bir a7 sii ama, işte. nasip kısmet :/

sizi pek tatmin etmez belki ama, hafiflik deyince hemen atladım. üstüne hafif var mı bilmiyorum; canon eos 100d

  • tosiba  (30.08.16 10:46:47)
hocam bilmiyorum benmi çok beceriksizim, ama tatmin edici sonuçlar alamadım,nikon d5200 var, 50mm 1.8, 18-105 ve 18-300 var zaten d5200 de 20 dakka video limiti var hafıza ile alakalı değil ısınma ile alakalı, sonra tekrar başlatman gerekiyormuş.

aklıma nikonun yeni çıkarttığı makina aklıma geldi, geçen gün burada ara ara video çekip youtube a koyan arkadaşlar incelemesini yapmıştı yanlış hatırlamıyorsam, 86x zoom u vardı aletin . belki video olarak işini çözer, zira ben çok etkilendim aletten.

www.nikon.com.tr

ayrıca telefon kamerası 4k 60 fps oluyor sanırım, onla çektiğimde çok etkiyici oluyor,

go pro 4 k gibi bişey işini çözer mi acaba?

bide dslr de video odak olayı 50mm gibi kullanıyorsan bokeh etkisi istiyorum falan dersen iyice zorlaşıyor. zaten denemişsindir, ufak bir haraket odağı kaçırıyo, yada odaklaması zor oluyo.
  • killerbee  (30.08.16 11:46:15 ~ 11:50:23)
Sony a5000 veya a6000. Hafif ve kompakt. Ama 18-55 lensi isini gormez sanirim, bi de lens alman gerekebilir.
Ya bi de bunlar e-mount, gerci a7 de oyle, ozel bir lens istegin varsa e-mount'lu mu degil mi bakmak lazim. Converterlarla falan agirlasir.

  • feedback  (30.08.16 13:15:12 ~ 13:16:55)
elimde canon 700d var. bir arkadasim satmam icin bana birakti. canon ve o segmentteki makinalardan pek anlamam ama hafif bir cihaz. 50 1.4 ve iki kit lens var, 18-55 ve 75-300.
shutter sayisi 3000, cok az hobi amaciyla kullanilmis.

  • enaz3kedi  (30.08.16 13:35:58)
vloggerlar en çok bu kameraları kullanıyorlar. ama önemli olan editing :)

Canon PowerShot G7X (lcd tam vloggerlar için yapılmış)

Canon EOS 70D veya 80D Digital SLR Camera with 18-135mm STM Lens

Geniş açı için Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM Lens
  • balikekmek  (30.08.16 13:58:19)